Bitkisel kahveli selülit tedavinizi yapın

0
kahveli selülit tedavisi
Selülit tedavisi

Topikal kafeinin, selülit görüntüsünü – bazen önemli ölçüde – azalttığı ispatlanmıştır. Yeni kafein kremalarına 100 dolardan fazla harcamak ve uzun tedaviler için zaman kaybetmek yerine, banyo sırasında haftada iki kez kullanabileceğiniz kendi versiyonunuzu yapın… aynı zamanda kol ve bacaklarınızın tonunu ve derisini diğer yönlerden de iyileştiren bir versiyon. Bu eHow makalesi, size mutaktaki ucuz malzemelerle güçlendireceğiniz, kuvvetli bir kahve tedavisini nasıl yapacağınızı gösteriyor. Kafein, selülit görüntüsünü azaltır, biberiye esansı yağı selülitin daha az görünmesini sağlar ve daha iyi cilt dolaşını sağlayarak kol ve bacakların daha sağlıklı olmasını sağlar, şeker ise cilt görünümünü iyileştiren ve selülitin görüntüsünü azaltan bir pullanmayı önleyici görevi görür ve zeytinyağı da cilt için mükemmel bir yumuşatıcıdır.

1 – İsterseniz elinizdeki kullanılmış kafeinli telveleri, isterseniz taze öğütülmüş kafeinli kahve çekirdeklerini ( bu daha güçlü bir tedavidir), isterseniz de hazır kafeinli kahveleri temin edin. ( eğer evde kendi kafeinli kahvenizi yapmıyorsanız)

2- 12 damla biberiye esansı yağı ile üç çorba kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın.

3- Bir parça şeker ile (ister beyaz, ister kahverengi) 3 parça kahveyi karıştırın.

4- İçinde biberiye olan zeytinyağı ile kahve-şeker karışımını bir araya getirip macun oluşturun. Kullanıma kadar buzdolabında saklayın.

5- Kahveli selülit kürünü haftada iki kez, sorunlu bölgelere hızlıca sürmek suretiyle uygulayın, üç dakika bekleyin ardından durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.