Bitkisel yollarla saç uzatma

0

saç uzatmaSaçlarınız aylık olarak 0,5-2,5 cm arasında uzayabilir. Bu kadar farklı oranda uzamaya neden olan etkenlerin başında kalıtsal faktörler olabileceği gibi, saç bakımının ihmal edilmesi ve beslenmeye yeterince dikkat etmemek gelir. Saçlarınızı çok sık boyuyorsanız, saç kurutma makinesini sıkça ve yüksek ısıda kullanıyorsanız, yeteri kadar vitamin almıyorsanız, saçlarınız yıpranacak ve istediğiniz gibi uzamayacaktır. Bu durumda saç uzatma bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Saçlarınıza bitkisel kürler uygularken beslenmenize dikkat etmeli, A, C ve B vitaminlerini yeterince almaya özen göstermelisiniz. Saç köklerinizi beslerseniz saçlarınızın daha kolay uzayacağını görebilirsiniz. Bunun için badem, ceviz, pirinç ve yumurta tüketimine önem vermelisiniz.

4 bardak suyun içinde 1 adet turpu beş dakika kadar kaynatın. Turpu suyun içinden alarak, suyun ılınmasını bekleyin. Daha sonra suyun içine 1 adet yumurta sarısı koyarak iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Her hafta düzenli şekilde bunu uyguladığınızda, hem kırılmalar azalacak, hem de gözle görülür şekilde saçlarınızın uzadığına şahit olacaksınız.

Her zaman kullandığınız şampuanın içine 40 damla terebentin yağı ve 1 adet ezdiğiniz sarımsağı koyun. Saçlarınızı bu şampuanla yıkayın.

Yılan yağı, saf zeytinyağı, badem yağı ve hint yağını eşit ölçülerle karıştırarak, bununla saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı bol ılık suyla yıkayabilirsiniz.

2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde 10 gram entele otunu karışım yarı yarıya azalana kadar kaynatın. Bunu soğutarak saçlarınızı yıkamadan önce saç derisine masaj yaparak uygulayın. Daha sonra 2 saat bekleyerek, saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bir kâsenin içinde çörek otu yağı ve susam yağını karıştırın. Bunun içine 1 adet yumurta sarısı ilave ederek hepsini harmanlayın. Saçlarınıza bununla 15 dakika kadar masaj yaparak, bol suyla yıkayın.

Cezvede ısıttığınız 2 yemek kaşığı saf zeytinyağıyla saçlarınıza masaj yapın. Bir süre bekledikten sonra, saçlarınızı şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.