Bıyık lekelerinden nasıl kurtulursunuz?

0
Dudak
Bıyık lekelerinden kurtulmak

Düzenli olarak alınsa bile bıyıklarınızı aldıktan sonra oluşan leke yüzünüzde hoş olmayan bir görüntü yaratabilir. Bıyık lekelerinden nasıl kurtulursunuz öğrenin ve fotoğraflarda hoş olmayan bir görünümle karşılaşmayın, dış görünümünüzden şüpheye düşmeyin. Eyleme geçmeden önce bıyık lekelerinizin neden oluştuğunu tespit edin. Dudağınızın üzerindeki siyah noktalar istenmeyen tüyler nedeniyle veya deride renk değişikliği nedeniyle oluşmuş olabilir.

Bıyık lekelerinden kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Sıcak ağda
  • Yüz toniği
  • Kapatıcı

Bıyık lekelerinden kurtulmak için yapmanız gerekenler

1

Dudağınızın üzerindeki bölgeyi ağda ile alın. Bıyık lekesi eğer daha önce tıraş edilen tüylerinizin yeniden büyümesi ile oluştuysa ağda size daha uzun ömürlü bir çözüm sunacaktır. Dudağınızın üzerindeki tüylerin uzunluklarının en azından 0,6 cm olmasını bekleyin. Dudağınızın üzerine ince bir katman halinde sıcak ağdayı sürün. Dudağınızın üst kısmının yalnızca bir tarafına ağda bandını nazikçe bastırarak yapıştırın. Hızlı bir hamle ile dudağınızın orta kısmına doğru bandı çekin. Aynı işlemi diğer tarafta da tekrar edin. İşlemin ardından hemen işlemi uyguladığınız bölgeye yüz toniğinizi uygulayın.

2

Lazer epilasyon yaptırmak için bir uzman bulun. Eğer bıyık lekeniz dudağınızın üzerindeki tüylerden kaynaklanıyorsa lazer epilasyon bu probleme kalıcı bir çözüm sunacaktır. Bu yöntem özellikle düzenli ağda ile cildi kolayca tahriş olan kişiler için iyi bir çözümdür. Lazer epilasyon profesyonel epilasyon merkezlerinde yapılmaktadır. Fiyatı ise seans başına ortalama 50 ile 250 lira arasında değişmektedir. Tüylerin kalınlığına bağlı olarak 6 seansa kadar gerekli olabilir.

3

Bıyık lekesini maskelemek için kapatıcı kullanın. Eğer leke dudağınızın üzerindeki bölgede oluşan bir renk değişiminden kaynaklanıyorsa bir kapatıcı siyah noktaları ve diğer kusurları kapatmak için yeterli olacaktır. Göze batmayacak, cilt tonunuzda bir kapatıcı seçin ve bölgeye uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.