Botoxa alternatif tedaviler nelerdir?

| 2015/01/03 | 0 Comments
alternatif tedaviler

angi aging tedaviler

Botox enjeksiyonları kırışıklıkların oluşmasına sebep olan yüz kaslarının gevşemesini sağlayarak, göz çevresinde, alında ve kaşların ortasında oluşan kırışıklık ve çizgileri azaltırlar, ancak botoxa alternatif tedaviler de vardır. Botoxun ardından etkileri yaklaşık 4 ay sürer ve botox lisanslı bir dermatolog ya da uzman plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Botoxun muhtemel yan etkileri ise bulantı, yüzde ağrıma, sarkık göz kapakları, kaslarda zayıflama ve enjeksiyon bölgesinde kanamadır. Botoxa alternatif ve botox kadar cildinizi pürüzsüzleştiren diğer tedaviler ise kollajen enjeksiyonu, kimyasal peeling ürünleri ve reçeteli kremlerdir.

Dolgular

Dolgu maddeleri kırışıklık ve çizgilerin altındaki deriyi dolgunlaştırırlar. Bu enjeksiyon yöntemi botox gibi sinirleri ve kasları etkilemez, bu yüzden botoxa alternatif olarak sunulur. Dolgu enjektesinin enfeksiyon oluşturma ya da yara izi bırakma gibi yan etkileri vardır.

Zyderm/Zyplast kollajeni

Zyderm/Zyplast kollajeni kapalı bir ortamda kontrol altında yetiştirilen sığırlardan elde edilen bir dolgu maddesidir. Zyderm göz ve ağız çevresindeki kırışıklıkları düzleştirmede kullanılırken, Zyplast alındaki çizgileri, daha derin kırışıklıkları iyileştirmenin yanı sıra dudakları ve yüzü dolgunlaştırmada kullanılır. Hastalar botox enjeksiyonuna alternatif olarak bu kollajeni kullanmadan önce, küçük bir bölgede alerji testi yaptırmalıdırlar.

Dysport

Dysport alın kaslarını geçici olarak dondurarak kırışıklıkları ve yüz çizgilerini düzleştiren, etkisini yaklaşık 4 ay boyunca gösteren botoxa alternatif bir yöntemdir. Botoxtaki gibi “botulinum toksin tip A” maddesini içerir ve “İlaç ve Yiyecek İdaresi” tarafından onaylı bir tedavidir.

Kimyasal peeling ürünleri

Bazı insanlar botoxa alternatif olarak Glikolik asit gibi peeling ürünlerini kullanmaktadırlar. Aynı zamanda “alfa hidroksi asit peelingi” olarak da bilinen ürün, cildinizin en üst katmanını ayırarak kollajen ve elastin üretimini tetikler. Sonuç ise düz ve gençleşmiş bir yüz.

Tretinoin

Tretinoin kırışıklıkların görünümünü düzelten reçeteli bir ilaçtır. Cildi nemlendiren, botoxa alternatif bir yöntemdir. Ancak cildinizde tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir. Oluşabilecek doğum kusurlarını önlemek amacıyla hamileyken kullanmayınız.

GFX        

GFX radyo frekansı enerjisini kullanarak kaş çatmayı sağlayan alın kaslarıyla bağlantılı motor sinirleri zayıflatır. Alın çizgilerini yaklaşık bir yıl kadar ortadan kaldırır, bu nedenle sadece 4 ay etkisi süren botoxa alternatif yöntem olarak kullanılır. GFX, hastanede uygulanan ve doktorlarda bulunan GFX kalemleriyle, ciltte ufak bir delik açılarak cilt altına enjeksiyon sağlayan bir yöntemdir.

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Yüz Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.