Botoxun yan etkileriyle nasıl başa çıkarsınız?

0
Anti aging
Botoxun yan etkileri

Botoxu düşünmeye başladığınızda botoxun yan etkilerini de düşünmeye başlarsınız. Peki botoxun yan etkileriyle nasıl başa çıkarsınız? Endişelenmeyin. Botoxun uzun süreli ciddi yan etkileri yoktur, ancak botoxtan en iyi sonucu aldığınızı hissedebilmeniz için kesinlikle botoxun yan etkilerini iyice anlamalı ve tamamen toparlanana kadar onlarla nasıl yaşayacağınızı öğrenmelisiniz.

Botoxun yan etkileriyle başa çıkmak için yapmanız gerekenler

1

Botoxun yan etkilerinin bireysel olarak oluştuğunu gerçekten anlamalı, doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuzla birlikte tıbbi geçmişinizi araştırmalı ve böylece botox tedavisinin sağlığınız açısından hiçbir tehlikesi olmadığından emin olmalısınız. Tıbbi geçmişiniz sizde hangi yan etkilerin oluşabileceğini de gösterebilir. Bu yüzden botoxun yan etkilerini öğrenmek için atmanız gereken ilk adım bu olmalıdır.

2

Botox tedavisinin ardından, acı eşiğinize bağlı olarak, katlanılabilir küçük dozajda bir acı ya da daha uzun süren bir ağrı çekebilirsiniz. Acıyla başa çıkabilmek için doktorunuza 800mg Ibuprofen yazmasını isteyiniz.

3

Botox yaptırdığınız bölgeyle uzun bir süre uğraşmayın. Zaman zaman botox yapılan bölgeyi kaşımak ya da ovmak isteyebilirsiniz. Ancak bu daha fazla acı çekmenize sebep olmakla birlikte, botoxun diğer bölgelere dağılarak etkisinin azalmasına neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.