Boyalı saç bakımı nasıl yapılır

0
Boyalı saçlara bakım
Boyalı saç bakımı

Boyalı saçların rengini korumak ve geri kaybettiği nemi vermek için ekstra özel bir tedaviye ihtiyacı vardır. Saç Boyama genellikle saçların hasar görmesine neden olur.Sert kimyasal boyalar, kuru kırılgan saçlara neden olur. Bu yazımda sizlere boyalı saç bakımı nasıl yapılır açıklamaya çalışacağım.

1

Özellikle boyalı saçlar için hazırlanmış şampuan ve saç bakım ürünlerini kullanmakla işe başlamalısınız. Bu ürünlerde genellikle saçı nemlendiren maddeler yer alır ve bu ürünler saçların parlaklığını arttırmaya yönelik olarak üretilirler.

2

Haftada bir kez iyi bir bakım kremi kullanın. Boyalı saçlar esansiyel yağlar yardımıyla parlaklık ve nemi geri kazanabilriler.
3

Ayda bir sıcak yağ tedavisi uygulayın. Bu tedaviyi saçınız yıpransa da yıpranmasa da yapmalısınız. Zeytinyağı ve badem yağını eşit bir şekilde birleştirin ve karıştırın. Küçük bir kapta ılıyana kadar ısıtın. Saçlarınızda 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

4

Kırılmayı en aza indirmek için geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayın. Fırçalar saçları inceltir ve kopmalarına neden olur. Boyalı saçlar zaten oldukça kırılgan olduğu için, saçları yanlış ya da çok şiddetle fırçalamak saçlara büyük ölçüde zarar verebilir.

5

Saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Saç kreminin nemlendirici özelliği vardır. Bu nedene saç diplerine olmasa bile saç uçlarınıza saç kremini uygulayabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.