Boyalı saç için öneriler

0

boyalı saçlarSaçınızı boyamak size hoş bir değişiklik verebilir. Saçlarınızı boyadıktan sonra sürekli farklı renkler denemek isteyebilirsiniz veya beyaz tellerden dolayı saç boyamak sizin için zorunluluk halini almış olabilir. Saçlarınızın sağlıklı ve canlı kalması için saç bakımı önemlidir.

1

Ayda bir saçlarınızın ucunu kesin. Bu saçınızı sağlıklı tutmak yardımcı olacak ve kırık uçları ortadan kaldıracaktır.

2

Boyalı Saçlar İçin Loreal Color Vive Şampuan ve Saç Kremi deneyebilirsiniz. Bu boyalı saçlar için iyi bir şampuandır. Her gün bir kez saçınızı yıkamaya çalışmalısınız. Bu saçlarınızı kurutmadan rengini korumanıza yardımcı olacaktır.

3

Kullandığınız saç kremi de önemlidir. Şampuanınızın boyalı saçlar için olması yeterli değildir. Bu nedenle saç kreminizin de boyalı saçlara özel olarak üretildiğine dikkat edin.

4

Saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakın. Kurutma makinesi ile saç kurutmak saçlara zarar verir. Eğer saç kurutma makinesiyle kurutmanız gerektiğini düşünüyorsanız, düşük ısı ayarını kullanın.

5

Saç maşasından uzak durun.Isı saçlarınıza hasar verir. Özellikle boyalı saçlar kırılmaya ve hasar görmeye karşı dayanıklı olmadığından saçlarınız ısıdan çok kötü etkilenir. Eğer saçlarınızın kıvırcık olmasını istiyorsanız saçlarınızı ıslakken sarıp kurumaya bırakabilirsiniz.

6

Düzenli olarak spor yapıyorsanız yüzerken bone kullanın. Bir çok spor salonunda bu uygulama zorunlu olmasına rağmen bazı spor salonları bu konuda aynı özeni kullanmıyor. Bunun bir zorunluluk olup olmamasına bakmadan bone kullanmalısınız. Klor saçlarınıza yeşil bir ton verir ve bunu hiç istemezsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.