boyalı saç rengini açmak için doğal yöntemler

0

 

Boyanmış saç
Boyalı saç

Boyalı saçların rengini sert kimyasallar olmadan, evde kendi kendinize açabilirsiniz. Saçınızın rengini değiştirmek için boyalı saç rengini açmak için doğal yöntemler çok daha güvenilir yollardor. Saçınızın üzerine tekrar boya attırmak, saçlarınızı yıpratıp dökeceğinden, bu işlemi evde kendiniz yapabilirsiniz. Eğer herhangi bir şüpheniz varsa, saçınızın alacağı renkten emin olmak için enseye yakın saçların küçük bir bölümünde bu yöntemlerden dilediğinizi deneyebilirsiniz.


Boyalı saç rengini açan malzemeler

Limon

Limon suyu saçınızın rengini açmak için eskiden beri en popüler malzemedir. Limon asidi son derece etkilidir. Bu yüzden saçlarınıza doğrudan limon suyu sürmek yanlış olacaktır. Durulanmayan saç kreminize birkaç damla limon suyu ekleyin ve güneşin altında bir saat boyunca güneşlenin. Güneş ışığı saçınızın rengini açar ve limon suyu da bu işleme yardımcı olur. Yada dilerseniz bir miktar suyla, limon suyunu birleştirebilir ve bu karışımı saçlarınızın son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Bal

Bal hidrojen peroksitin doğal bir kaynağıdır. Bir bardak su içine bir çorba kaşığı bal koyun ve hidrojen peroksitin açığa çıkması için 30 dakika boyunca karışımı dinlendirin. Ardından saçınıza elde ettiğiniz bu karışımı sürüp en az 20 dakika bekletin. Eğer güneşte oturursanız saçlarınızın rengi daha hızlı açılacaktır.

Sarı papatya

Papatyanın renk açıcı etkisini hepimiz biliyoruz. Eğer papatya bulma imkanınız yoksa, hazır papatya çayları da satın alabilirsiniz. Papatya çayını hazırlayın ve 2 bardak ayırın. 30 dakika bekletin ve bu karışım ile saçlarınızı durulayın. Bu işlemi her gün tekrarlamanız gerekir.

Ravent

Suda Kaynamış ravent kökleri de boyalı saç rengini açmak için iyi bir seçim olacaktır. Ravent köklerini kaynattığınız sudan 4 bardak ayırın. 3 bardak ravent köküyle 4 bardak suyu kaynatabilirsiniz. Ardından ravent köklerini süzün. Bu suyla saçlarınızı düzenli olarak istediğiniz renk oluşana kadar yıkayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.