Boyalı saçlar için 8 bakım ipucu

0
Sarı saçlar
Boyalı saçlar

Boyalı saçlar için bakım önemlidir. Bu biraz zaman alabilir ancak çok para harcamanıza gerek kalmaz. Eğer boyalı saçlarınızın daha etkili görünmesini istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

1)      Saçınıza uyguladığınız alışkanlıkları sepetleyin.

Öncelikle saç bakımı alışkanlıklarınızı kırmamız gerekir çünkü çoğu zaman yanlış yapılan saç bakımı tedavileri saçlara zarar vermektedir. Eğer saçlarınızı aşırı boyuyor ve çok bakım yaptırıyorsanız buna biraz ara vermenizde fayda var. Özellikle saç düzleştiricilerden ve fön makinasından uzak durun.

2)      Sülfat içermeyen saç ürünleri kullanın

Şampuanınızın, kreminizin içlerinde sülfat olmadığına emin olmalısınız. Sülfatlı şampuanlar saçlarınızı kurutur ve saçlarınızın şekle girmesine engel olur.

3)      Protein ekleyin

Aşırı boyalı kuru ve yıpranmış saçlar için şampuanınıza protein eklemenizde fayda var. Haftalık saç bakım rutini sırasında şampuanınıza veya karışımınıza protein ekleyin. Tüm eczanelerden alabilirsiniz. Saçınızda 15 dakika gibi kısa bir süre bekletin ve daha sonra iyice durulayın.

4)      Durum

Bu işlem sonrasında saçlarınızın patronu tekrar siz olacaksınız. Banyo sırasında bu işlemi uygularken nemlendirici krem kullanmanızda da fayda var. Nemlendirici kremi birkaç kez kullanın ve saçınıza haftada bir kere bu bakımı yapın. Kısa sürede saçlarınızdaki değişmeyi göreceksiniz.

5)      Çatlakları kesin

Bazen profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyarsınız. Bölünmüş saçlarınızın uçlarını düzeltmek için. Arada bu tür uygulamaları yapmanız hem sizin hem de saçınız için harika olacaktır.

6)      Sıcak yağ tedavisi

Sıcak yağ tedavisi saçınızın gelişmesinde ve canlılık kazanmasında çok önemli bir etkiye sahiptir. Ancak fazlası saçınıza zarar verebilir. Bunun için ayda bir kez yapmanızda fayda var. Eğer saçlarınızda gerçek bir hasar oluşturuyorsa bu tedaviyi siz kendinizde yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı avokado ya da zeytinyağı bu işlem için vazgeçilmezdir.

7)      Saçı korumak

Bu tedavileri yapmaya devam ettiğiniz sürece saçlarınızı da korumaya devam etmelisiniz. Saçlarınızı özellikle güneş ışınlarından ve rüzgardan korumalısınız. Bunun için koruyucu kremler kullanabilirsiniz.

8)      Isıdan uzak durun

Özellikle saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ya da düzleştirici ile saçlarınızı ısıya maruz bırakmayın. Bırakın hava ile saçlarınız kendiliğinden kurusun. Bu durum hem saçlarınızın gelişmesinde hem de daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Bütün işlemler bu kadar, yapmanız gereken tüm bu söylediklerimi uygulamak ve saçınızdaki değişimi görmek. Eğer sizin de böyle düşünce ve tecrübeleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.