Boyalı saçlara bakım

0
Boyalı saçlara özel uygulamalar
Boyalı saçlara bakım

Saçları boyamak, saçı kırılgan hale getirir. Boyalı saçları saç nemlendirmek çok önemlidir. Saç rengi değiştiği zaman zaman saçlar daha duyarlı hale gelir, ve uygun saç bakımı yapılmadığı takdirde saçlar sağlıklarını kaybedeceklerdir.

1

Boyalı saçlara bal ve zeytinyağı bakımı

Boyalı saçlar için bakıma nemlendirmeyle başlayabilirsiniz. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Karışımın daha etkili olabilmesi için oluşturduğunuz karışımın bulunduğu kaseyi kaynar su dolu bir kaba koyabilirsiniz. Yağ ve bal ılık halde daha etkili olacaktır. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra orta büyüklükte bir havlu kullanarak saçınızı sarın ve havluyu başınızın üstüne yuvarlayın. 30 dakika saç maskenizi saçınızda bekletin. Bu karışım olarak saçınızı nemlendirmek için yardımcı olacaktır.

2

Boyalı saçlar için üretilen şampuan ve saç kremi kullanın. Bu ürünler iki şekilde çalışır. Birincisi, boyanın hemen akmasını önlerler ve boyanan rengin kalıcı olmasını sağlarlar. İkincisi ise saçların parlak ve daha esnek görünmesini sağlar. Böylece saçınızdaki renk daha güzel durur.

3

Durulamaya gerek olmayan bir saç bakımı kremi ile saçınızı şımartın. Saçlarınız kuru ise, boyalı saçlara bakım için saç kremi uygulamanızın yanında durulanmayan bir saç kremi kullanarak bir adım daha ileri gitmeniz gerekir. İyice nemlendirilen saç hem daha sağlıklı olur hem de dış etkenlere karşı daha dayanıklı olur. Neutrogena Triple Moisture Masque(Neutrogena üç etkili nemlendirici maske) saçınızın parlaklığını geri getirmek için kuru ve boyalı saçlar için ideal bir ürün olabilir. Farklı seçenekler için boyalı saçlara özel bakım kremlerini araştırabilirsiniz.

4

Saçınızda kullandığınız saç şekillendirme ürünlerinin boyalı saçlara özel olanlarını tercih edin. Boyalı saçlara bakımdan önce boyalı saçları korumanın önemli olduğunu unutmayın. Böylece saç şekillendirme ürünleri saçınızdaki nemin daha da fazla gitmesini önlemiş olurlar.

5

Evde kendi kendinize hazırlayacağınız saç maskelerinin yanında, kozmetik ürünler de kullanabilirsiniz. Bu ürünler, saçınıza bakım yapmak için fazla zaman ayıramıyorsanız işinizi kolaylaştırırlar. Örneğin Loreal Vitamino Color Jel Maskeyi deneyebilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.