Boyalı saçlarınız varsa bunlara dikkat edin

| 2012/10/06 | 0 Comments
boyanan saç

boyanmış saç

 

Eğer doğru şekilde bakım yapmazsanız boyalı saçlar kırılgan ve savunmasız bir hale gelebilir. Ayrıca rengi korurken saçınızı da korumak gerekir. Birkaç basit kuralı izleyerek saç bakımınızı kimyasallar olmadan yapabilirsiniz.

1

Saç kremini şampuanlar arasında kullanın. Önce saçlarınızı durulayın ve ardından saç kremi kullanın. Saç kremleri aynı zamanda nem ekleyerek saçları onarır.

2

Güneş ışığına maruz kalmayı azaltın. Ultraviyole ışık ışınları saç rengini soldurur ve saç kurumasına neden olur. UV ışınlarına maruz kalmamak için güneşte bir şapka takın.

3

Saçlarınız herhangi bir kimyasala maruz kaldıktan sonra kimyasal ve diğer zararlı maddelerin saçınızı kötü etkilememesi için hemen durulayın. Havuz suyu, deniz suyu, bahçe kimyasalları, tuz ve klor saçınıza zarar verir ve rengini soldurur.

4

Bol bol su için. Vücudunuzu sulu tutmak, renkli saçların doğal nemini korumaya yardımcı olur. Saçlarınızı boyadıktan sonra saçlarınızın eski formuna kavuşmasını sağlamak için dengeli beslenin. Protein içeren gıdaları tüketmeye özen gösterin. Böylece saçlarınız içten beslenecektir.

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Boyama

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.