Boyalı ve yıpranmış saçlara bakım

0
Boyalı ve yıpraan saçlar
Boyalı ve yıpranmış saçlar

Düzenli perma, saç boyama ve ısıyla şekillendirme araçları saçlara zarar vermektedir. Buna ek olarak, sıkı lastik bantlar veya diğer saç aksesuarları saçların kırılmasına neden olabilir. Ev ilaçları ve doğal ürünler boyalı ve yıpranmış saçları iyileşmek için size yardımcı olacaklardır. Boyalı ve yıpranmış saçlara bakım yapmak için birkaç temel malzemeyi kullanabilirsiniz.

Boyalı ve yıpranmış saçlara bakım nasıl yapılır

1

Hindistan cevizi yağı, badem yağı ya da zeytinyağını ılık hale getirin ve saç diplerinize sürün. Bu boyalı ve yıpranmış saçlara bakım yapmak için iyi bir yoldur. Saçlara yağ sürmek, saçı nemlendirmeye yarar.

2

Boyalı ve yıpranmış saçlara bakım yaparak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. İhtiyacımız olan malzemeler ise çok basittir.

  • 2 yumurta veya 2 yemek kaşığı mayonez
  • 1 fincan bal

Her iki malzemeyi birleştirin ve yıkanmış saçlarınıza sürün. 30 dakika bekletin ve şampuanlayarak durulayın. Köklerden saç uçlarına kadar masaj yaparak mayonez sürmek de saçın beslenmesine katkıda bulunmaktadır.

3

Kakao yağını vücut ısısına gelene kadar ısıtın. Kaynar suyun içine kakao yağını koyduğunuz kaseyi yerleştirerek bunu basit bir şekilde yapabilirsiniz. Kakao yağını 10 dakika saçlarınızda beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Kakao yağı boyalı yıpranmış saçlara parlaklık verecektir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.