Boyalı yıpranmış saçlara bakım

0
boyadan yıpranan saçlara bakım
boyalı yıpranmış saçlara bakım

Boyalı saçlar yıpranmaya çok daha meyillidir. Hele ki, saçınızı birden fazla kez boyadıysanız saçlarınız büyük ihtimalle yıpranmış demektir. Yıpranan saçları görüntüsünden çok rahat anlayabilirsiniz. Saç doğal görünümünü kaybeder ve plastik bir görünüme kavuşur. Saç boyamanın en önemli amacı, saçlarınızı olduğundan daha farklı ve güzel göstermektir. Eğer saçlarınız yıpranmışsa, boyalı yıpranmış saçlara bakım yaparak eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Boyalı yıpranmış saçlara bakım nasıl yapılır

1

Haftada bir boyalı saçlara bakım için özel olarak tasarlanmış bir saç maskesi kullanın. Bu kalın kıvamlı kremler genellikle 30 ila 60 dakika boyunca saç üzerinde kalmalıdırlar. Bu tür saç maskeleri saçın içine vitamin ve proteinler depolayarak saçı beslerler; hasar ve kırılmaları azaltarak saçları yumuşatmaya yardımcı olurlar.

Ozoderm Saç Maskesi

 

Ozoderm Saç Maskesi
Ozoderm Saç Maskesi

Seçiminiz herhangi bir saç maskesinden yana olmamalıdır. Özellikle boyalı saçlara bakım yapan bir maske kullanmalısınız. Örneğin Ozoderm saç maskesi’ni kullanabilirsiniz. Bu maske boyalı saçlara özel olarak tasarlanmıştır. Hitap ettiği saçlar; ısıdan, fönden, boyadan, renk açıcılardan, hava kirliliği ve stres gibi faktörlerden etkilenmiş saçlardır. Saçlarınızı köklerinden beslemeye başlar ve uçlarına kadar etki eder. Boyalı yıpranmış saçlara bakım yaparak saçlarınızı güçlendirir ve nemi hapsederek yumuşatır.

Boyalı yıpranmış saçlara maske

2 yemek kaşığı fındık yağı
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
1 ampul B vitamini
1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Saçlarınızın diplerinden ziyade, saç geneline ve saç uçlarına boyalı yıpranmış saçlara özel olan bu maskeyi uygulayın. En fazla 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulamadan şampuan sürün ve ardından saçlarınızı suyla iyice yıkayın.

2

Yaz aylarında tuzlu deniz suyu ve klorlu havuzda yüzdükten sonra saçlarınızı kesinlikle iyice temizlemelisiniz. Saç şampuanı ve kremlerinden boyalı saçlar için özel olan ve UV korumalı olanları tercih etmelisiniz.

Marcia boyalı saçlar için şampuan

 

Marcia Uv korumalı saç şampuanı
Marcia Uv korumalı saç şampuanı

Marcia boyalı saçlar için şampuan ve saç kremini kullanabilirsiniz. Bu ürün hem boyalı saçlara özel olduğu için gerekli bakımı saçınıza uygulayacak hem de yaz aylarında saçlarınızın güneş ışınlarından zarar görmesini engelleyecektir. Boyalı yıpranmış saçlara bakım için farklı alternatifler de deneyebilirsiniz.

 

3

Farklı bir alternatif olarak kınayı deneyin!

Eğer saçlarınızı koyu bir renge veya kızıl tonlarına boyuyorsanız, aynı renkleri kınayla elde etmeniz mümkündür. Saçlarınızı kınayla boyamak, kimyasalları saçlarınızdan uzak tutmak demektir. Kına genellikle sadece birkaç ay sürer, bu yüzden yeniden uygulamanız gerekebilir  ancak yıpranmış saçlar konusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır. Boyalı yıpranmış saçlara bakım saçınızı kimyasallardan uzak tutmayla başlar.

4

Nazik bir şampuan ve günlük kaliteli bir saç kremi kullanarak saçınızı koruyun. Sıcak su hasarlara karşı saçlarınızı korumak için vücudunuzun salgıladığı doğal yağları kaldırır. Bu nedenle saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Saçlarınızı ılık veya soğuk suyla yıkayın. Saç kırılmasını önlemek için de saçınızı tararken kıllı fırça kullanabilirsiniz.  

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.