Boynunuz için mikrodermabrazyon(cilt soyma)

0
Boyun
Boyun için mikrodermabrazyon

“Öğle aranızda yüz germe” mikrodermabrazyon ya da diğer bir deyişle “Ultrapeel” size çirkin, pulsu, kırmızı bir deri bırakmadan veya yüklü miktarda ücretler ödemeden, cildinizin iyileşmesini beklemek gibi vakit kayıplarını önleyerek diğer sert cilt bakımı yöntemleriyle aynı sonucu garantilemektedir. Bu ölü deriyi uzaklaştırıcı yöntemi tamamen öğrenerek profesyonel yardımla ya da evde tek başınıza cildinize uygulayabilir, mikrodermabrazyondan kendiniz yararlanabilir ve boynunuz için mikrodermabrazyon yapabilirsiniz.

Mikrodermabrazyon nedir?

Mikrodermabrazyon küçük kristaller kullanarak cildinizin en üst katmanını soyan, aynı zamanda mat ciltleri, ince çizgileri, cildinizdeki renk kaybını, yaşlılık lekelerini ve hafif akne izlerini iyileştirmek için kullanılan bir cilt yenileme yöntemidir. Profesyonel mikrodermabrazyon işlemi, uzman dermatologlar tarafından ya da tıbbi eğitim almış profesyoneller tarafından kolayca ve anında emilebilen küçük alüminyum oksit kristallerini ya da saflaştırılmış tuzu derinize gönderebilmek için sopaya benzer bir alet kullanılarak uygulanır. Aylar süren kurlar boyunca tedavinize ek yöntemler önerilebilir ve yeni seanslar eklenebilir. 2013 yılında mikrodermabrazyon fiyatı seans başına yaklaşık 100-250 liraydı. Mikrodermabrazyonu siz de evinizde bir fırça ile ya da alüminyum oksit kristalleri içeren bir macun ile bazen ise pilli diş fırçalarıyla ya da sünger yardımıyla yapabilirsiniz. Evde uyguladığınızda ise size yaklaşık 30 lira ile 130 lira arasında bir masrafı olacaktır.

Boynunuza nasıl mikrodermabrazyon uygulanır?

Mikrodermabrazyon boynunuz için yüzünüz, eliniz, göğsünüz, diz ve dirsekleriniz kadar güvenli ve etkili bir yöntemdir. Yüzünüze iyi gelen kimyasal soyucular ya da lazerle cilt yenileme yöntemleri gibi daha sert yöntemler boynunuz ve göğsünüz gibi bölgeler için o kadar da etkili ve güvenli olmayabilirler. Aynı zamanda mikrodermabrazyon yaklaşık 2500 lira tutan lazerle cilt yenileme ve kimyasal soyma yöntemlerinden daha ucuzdur.

Mikrodermabrazyonun yararları

Mikrodermabrazyon hemen sonuç verir ve size daha sıkı bir cildin yanı sıra sağlıklı bir parıltı bırakır. Aynı zamanda hücrelerinizi bölünmeye ve kollajen üretimine teşvik eder. Mikrodermabrazyon yöntemi çabucak yapılabilir, ortalama bir seansın süresi 30 dakika kadardır ve tamamen ağrısız bir yöntemdir. Mikrodermabrazyonun en önemli avantajı ise herhangi bir yenilenme ve iyileşme sürecine ihtiyaç duymaksızın hemen seans ardından normal hayatınıza dönebilir, bütün aktiviteleri yapabilirsiniz. İşte bu yüzden “öğle aranızda yüz germe” lakabı verilmiştir. Tedavi ardından cildinizi daha gergin hissedebilirsiniz bunun yanı sıra birkaç saatliğine hafif bir kızarıklık ya da kızarma veya kuruluk oluşabilir.

Mikrodermabrazyonun etkileri

Güney Kaliforniya’da yaşayan dermatolog Amber Kyle’ın raporlarına göre profesyonel düzeyde uygulanan mikrodermabrazyon ince çizgiler, düzensiz cilt tonu, mat görünüm, yağlı ciltler, küçük bölgelerde renk kaybı, minik çaplı akne izleri gibi küçük kusurlar için çare arayanlara etkisini kanıtlamış bir yöntemdir. Tüm bunların yanı sıra daha derin kırışıklıklara, daha ciddi izlere ve yaşlılık lekelerine sahip olanlar ise kimyasal soyma ya da lazerle yenilenme yöntemleri gibi daha derine etki edebilen tedavilerden fayda görebilir. Profesyonel mikrodermabrazyon yardımı alan hastaların çoğu ciltlerinin sıkılıklarında, dokularında ve rengindeki gelişmeyi görerek, daha sağlıklı ve genç gözüken bir tene sahip olmuşlardır. Rosacea hastalığı olan ya da kırmızı cilde sahip olan kişiler mikrodermabrazyondan kaçınabilir. Aynı zamanda bu işlem hassas ciltlere de zarar verebilir. Tekrarlanan tedaviler kan damarlarının bozulmasına neden olabilir. Ev tedavileri çok daha ucuzdur ve size daha derinden etkili bir ölü derilerinizden kurtulma yöntemi sunar. Büyük ve sert yapılı bir fırça veya o fırçanın sert bir yolla cildinize sürtmesi hassas ciltleri tahriş edebilir, kızarıklıklara neden olabilir, hatta daha koyu ciltlerde yaralanmalara neden olabilir. Mikrodermabrazyonun cildinize zarar vermemesi için dikkatli uygulayın ve haftada yalnızca bir kez yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.