Boynunuzdaki derin çizgilerden hemen kurtulun

0
Boyun
Boyun çizgilerinden kurtulma

Boynunuzda derin kırışıklıkların olması sizi kendiniz ve boynunuzun görünümü hakkında endişelendirebilir ancak korkmayın bunlar kalıcı sorunlar değildir. Boynunuzdaki derin kırışıklıklardan hemen kurtulun, bu sizi gençleştirecektir. Boynunuzdaki derin kırışıklıklarınızdan kurtulmak için ayırdığınız zamanı harcayabileceğiniz birkaç iyi teknik ve yöntem bulunmaktadır.

Boynunuzdaki derin çizgilerden kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Cilt temizleyici krem
  • Nemlendirici
  • Boyun kremi
  • Güneş kremi

Boynunuzdaki derin çizgilerden kurtulmak için yapmanız gerekenler

1

Yüzünüzü her gün, sık sık boynunuzu da ovarak yıkayın. Günlük olarak yüzünüzdeki leke ve kir birikintilerini cildinizde bir renk değişikliğin oluşmasından kaçınarak temizlemek, boynunuzdaki kırışıklıkların görünümünü azaltacaktır.

2

Yağlı ya da kuru hangi cilt tipine sahipseniz ona uygun yüz nemlendiricinizle boynunuzu nemlendirin (tabi bunu yaparken vücudunuzun geri kalanını da unutmayın). Cildinizi temizleyerek ve nemlendirerek yaşlanmayla savaşabilirsiniz. Özel olarak boyun bölgenizdeki kırışıklıkları ve cilt problemlerini azaltmak için boyun kremi kullanın.

3

Boynunuzda ve tüm vücudunuzda kırışıklıkların oluşumunu hızlandıran güneşten mümkün olduğu kadar uzak kalmaya çalışın. Eğer güneş altına çıkıyorsanız, güneşin cildinize zararlı ışınlarından korunmak için düzenli olarak güneş kremi kullanın.

4

Cilt tipiniz için özel ve tercih ettiğiniz peeling kremleriyle yüzünüzdeki, boynunuzdaki ve tüm vücudunuzdaki ölü hücrelerden kurtulun. Cildinizi narince keselemek ve peeling uygulamak kırışıklıklarınızın, renk değişikliklerinin ve cildinizdeki izlerin görünürlüğünü azaltarak deri hücrelerini tamir eder ve yeniler.

5

Boynunuzu gün boyu düz tutun ve duruşunuzu düzeltin. Boynunuzun çökmesine izin vermek ya da gün içinde dinlenmek için çok sık uzanmak da bazı kırışıklıklarınızın nedeni olabilir. Boyun kırışıklıklarınızı önlemek için postürünüzü(duruşunuzu) hep düzgün tutun.

İpucu ve uyarılar

  • Siz sigara içseniz de içmeseniz de uzun süre sigara dumanına maruz kalmak cildinizi mahveder ve renk kaybına neden olur. Sigara dumanından uzak durun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.