Boynunuzdaki deriyi nasıl sıkılaştırırsınız

0
Boyun
Boyun sıkılaştırma

Erkekler ve kadınlar yaşlandıkça yüzlerinin çevresindeki bölge sarkmaya başlar, özellikle de boyunları. Daha genç bir görünüm için boynunuzdaki deriyi nasıl sıkılaştırırsınız bilmeniz önem arz ediyor. Sadece biraz sarkmış bir boyun derisi için evde yapacağınız bir peeling ile başarıya ulaşabilirsiniz. Eğer fazla sarkmış bir boyun derisine sahipseniz estetik cerrahlar size o bölgedeki fazla deriyi alıp bölgeyi sıkılaştırmak suretiyle gerçekleştirilecek bir cerrahi operasyon önerecektir. Yüz gerdirme veya boyun gerdirme gibi bir cerrahi operasyon size pahalı gelebilir. Bir doktordan randevu almadan önce evde kendiniz yapabileceğiniz tedavileri denemelisiniz.

Boyun sıkılaştırmak için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Yağ içermeyen bir cilt temizleyicisi
  • Tonik
  • Yağ içermeyen nemlendirici
  • Peeling
  • Çay ağacı yağı
  • Kaya tuzu

Boyun sıkılaştırmak için yapmanız gerekenler

1

Cildinizi ölü derileri uzaklaştırmaya hazırlamak için temizleyin, tonik yapın ve nemlendirin. Ölü deriyi uzaklaştırma işlemi sırasında cildinizin kurumaması ve pul pul olmaması için bu önemli bir adımdır. Günde iki kere yüzünüzü yağsız cilt temizleyicisi ile temizleyin ve ardından parmak uçlarınız yardımıyla yüzünüze ve boynunuza alkol içermeyen bir tonik sürün. Tonik kuruduktan sonra parmaklarınız yardımıyla yüzünüze az miktarda yağ içermeyen bir nemlendirici sürün

2

Haftada 3 kere yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze peeling uygulayarak ovalayın. Parmak uçlarınızı kullanarak peeling uyguladığınız bölgeleri 2 veya 3 dakika boyunca ovalayın. Kozmetik mağazalarından veya eczanelerden kendiniz için bir peeling satın alabilirsiniz. Aynı zamanda kaya tuzu ve çay ağacı yağı kullanarak evde kendinize bir peeling de hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı hava geçirmeyen bir kaba koyup bir avuç içi dolusu karışımı cildinize haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

3

Bir estetik cerrahtan randevu alın. Hala sarkık boyun derisinden muzdaripseniz bir estetik cerrah size boyun gerdirme veya yüz gerdirme ameliyatından nasıl bir sonuç alacağınız konusunda tavsiyede bulunabilir.

4

İkinci bir fikir alın. Bazı estetik cerrahlar ameliyata karar vermek konusunda aceleci olabilirler, başka bir tanesinin daha görüşünü almanız faydalı olacaktır. Aynı zamanda başka bir doktorun görüşünü almak cerrahi operasyon konusunda içinizi rahatlatabilir. Çoğu doktor cerrahi operasyon için size benzer bir fiyat verecektir, ancak eğer karşılayamıyorsanız bazı doktorlar sizin için bir ödeme planı hazırlayabilir.

5

Yüz gerdirme veya boyun gerdirme ameliyatından sonra iyileşmek birkaç hafta sürebilir. Ameliyattan sonraki birkaç gün boynunuza bir boyunluk takmanız gerekecektir. Bir yüz gerdirme veya boyun gerdirme ameliyatının etkisi yaklaşık 10 yıl sürer. 10 yılın sonrasında ameliyat etkilerini kaybeder ya da operasyonu yeniden yaptırmanız gerekir.

Uyarı ve ipuçları

  • Bir boyun gerdirme veya yüz gerdirme ameliyatı yaptırmadan önce görünümünüzü korumak için 10 yılda bir bu işlemi yaptırmak isteyip istemediğinize karar verin.
  • Peeling yaptıktan sonra yüzünüzde, boynunuzda veya göğsünüzde şişme olduysa peelingin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olabilir, böyle bir durumda bir an önce doktorunuza başvurmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.