Boyun kırışıklıkları için tedaviler

0
Boyun
Boyun kırışıklıkları

Cildiniz yaşlandıkça sıkılığını ve esnekliğini kaybeder bu da boynunuzun daha yorgun, kırışık, sarkık ve yaşlı gözükmesine neden olur. Ancak endişelenmeyin, boyun kırışıklıkları için tedaviler bulunmaktadır. Bu yöntemler cildinizi sıkılaştırarak ve forma sokarak size yardım eder.

Boyun kırışıklıkları için boyun egzersizleri

Boyun egzersizleri yaparak boynunuzdaki kasların kaybettiği formu yakalayabilirsiniz. Boyun egzersizleri boynunuzda gözle görülebilir sonuçlar elde etmenizi sağlar, derinizin esnekliğini artırmak da dâhil olmak üzere boynunuzdaki kırışıklıkları azaltır, boyun derinizi sıkılaştırır, boyun derinizdeki sarkıklığı azaltır. Özellikle boyun bölgesinde istemediğiniz problemleri ortadan kaldırmayı hedefleyen egzersizler bulunmaktadır. Boyun egzersizleri giderek artmakta olan cilt sıkılaştırma tekniklerinden en etkili olanıdır. Aynı zamanda herkes tarafından her yerde kolayca yapılabilir.

Boyun bölgenizi lazerle sıkılaştırın

Lazerle cilt sıkılaştırmak daha çok yeni bir yöntemdir. Non invasiv lazerle cildin en üst katmanları yenilenerek, kollajen üretimi artırılır ve boyun ile yüz bölgesindeki kasların forma girmesi sağlanır. Bu yöntem boyun kırışıklıklarınızı neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Lazer, tedavinizden en iyi sonucu alabilmeniz için tedaviniz lisanslı bir dermatoloji uzmanı tarafından yapılmalıdır. Düzenli olarak yapıldığında lazerle tüm kırışıklıklarınızdan kurtulmak, kırışıklıkların bulunduğu bölgenin durumuna bağlı olarak birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir. Ancak lazer en etkili yöntem olmakla birlikte oldukça da pahalıdır. Tüm bunlarla birlikte lazerin kızarıklık ve şişme gibi dikkat edilmesi gereken yan etkileri vardır ancak bunlar genellikle birkaç gün içinde geçen şeylerdir. Lazer çene altınızdaki ve boyun bölgenizdeki tüm deriyi sıkılaştırarak “hindi boyunlu” görünümünden sizi kurtaracak ve kırışıklıklarınızla başa çıkacaktır.

Boyun germede minör(küçük çaplı) girişimler

Boyun germe, lisanslı estetik uzmanları tarafından uygulanan büyük ölçüde boynunuzu sıkılaştırarak kırışıklıklarınızdan, sarkmalarınızdan ve yaşlılık belirtilerinizden sizi kurtaran invasiv bir işlemdir. Bir de “minör boyun germe” ya da “mini” boyun germe olarak adlandırılan ve daha hızlı toparlanma sağlayarak yan etkileri azaltılmış bir minimal invasiv boyun germe işlemi vardır. Bu yöntem daha çok ayakta tedavi işlemidir, boynunuza ve çenenize kilit noktayı ayarlamak için küçük kesikler atılarak uygulanır. “Mini boyun germe” yönteminden maksimum faydayı sağlayabilmek için en kaliteli estetik uzmanını araştırıp, ona bu işlemi yaptırmanız önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.