Boyun sarkmasını önlemek için ne yapmalı?

0
Boyun
Boyun sarkmasını önlemek

Boyundaki sarkan cildin artması yaşlanmanın çok kötü bir parçasıdır. Peki boyun cildini sıkılaştırmak için ne yapmalı? Cildi sıkılaştırmak, sarkan ciltleri düzeltmek ve yaşlanmayla mücadele etmek için yüzlerce ticari ürün olsa da düzenli bir egzersiz rutini ve iyi beslenme ile boyun sarkmasını önleyebilir, orijinal elastikliğini korumasını sağlayabilirsiniz.

Egzersiz ve vitaminler

Öncelikle 3-4 hafta boyunca her gün yüz egzersizleri yapın. İlk birkaç haftayı tamamladıktan sonra egzersizleri haftada 3-4 güne düşürebilirsiniz. Egzersizlere başladıktan sonra cildinizde küçük lekeler ortaya çıkabilir ancak bu vücudun egzersiz sırasında ürettiği yağlara karşı oluşan normal bir reaksiyondur. Bu lekeler kısa bir süre sonra kaybolur. Egzersizin yanında cildi sıkılaştırmak için sıkı bir vitamin destek rejimi de uygulamanız gerekir.

Germe egzersizleri

Boynu germek ve çeneyi çalıştırmak kasları ve cildi sıkılaştırmak için önerilen bir yoldur. Bir sandalye veya koltuğa dik bir şekilde oturun ve gözleriniz tavana bakacak şekilde başınızı arkaya yaslayın. Dudaklarınızı kapalı tutarak çenenizi sanki bir yiyeceği çiğner gibi aşağı yukarı hareket ettirin. Boğazınızın ve kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Bu egzersizi 20 kere tekrarlayın. Bu egzersizin bir başka değişik versiyonu da başınızı omzunuzun üzerine doğru eğip tavana bakar posizyona getirilerek yapılabilir. Boynun her tarafı için 10-15 tekrar yapın. Bu egzersizler boynunuzun yanlarını ve yüzünüzün cildini gerginleştirecektir.

Vitaminler ve beslenme

Beslenme ve vitaminler boyun cildinizi siz kaslarınızı çalıştırırken sıkılaştıracaktır. Birçok vitamin ve tam tahıllar gibi kompleks karbonhidratlar içeren bir kahvaltı yapın. B6, B12 ve C vitaminlerini bol bol alın. Eğer gıdalarla yeterli miktarda alamazsanız vitamin destek ürünlerini de kullanabilirsiniz. Kırmızı et B vitamini için iyi bir kaynaktır, C vitamini de narenciyelerde ve yeşil sebzelerde bol bulunur. Cildinizin nemini koruması için bol bol su için. Kuru cildin elastikliği azalır ve kırışmaya daha eğilimli olur. Eğer cildiniz kuru ise nemlendiriciler ile nemlendirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.