Bronzlaştırıcı nasıl kullanılır biliyor musunuz?

0
Bronz ten
Bronzlaştırıcı nasıl kullanılır

Güneşin altından yanıp kavrulmaktan ve cilt kanseri olma riskinizi arttırmaktan yorulmadınız mı? Bronzlaştırıcılar, cildinizi direk güneş altında kalmanıza gerek kalmadan doğal bir görünümle bronzlaştırabilen mükemmel ürünlerdir peki ama bronzlaştırıcı nasıl kullanılır? Bronzlaştırıcılar sayesinde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmadan bronzlaşacak ve sağlıklı bir şekilde muhteşem gözükeceksiniz. Sadece sağlıklı da değil oldukça da pratik.

Peki bronzlaştırıcı nasıl kullanılır?

1

Kendi bronzlaştırıcınızı seçmekle başlayın. Kozmetik mağazalarında teniniz için seçebileceğiniz istediğiniz tonda ve her çeşitte bronzlaştırıcı bulunmaktadır. Bütün seçeneklere internetten de ulaşabilirsiniz. Güneş kremi ve bronzlaştırıcı yağ kullanarak, bronzlaştırıcıların size sunabileceklerini gözlerinizle görebilirsiniz. Ve sonrasında bronzlaştırıcı sprey mi, bronzlaştırıcı losyon mu yoksa bronzlaştırıcı köpük mü istediğinize karar verin. Bronzlaştırıcı spreyler kullanımı açısından daha pratiktirler ve bu yüzden bazı insanların vazgeçilmezidirler. Ellerinizde her hangi bir leke bırakmadan sadece cildinize sıkarak bronzlaşmanızı sağlarlar.

2

Cildinizi hazırlayın. Bronzlaştırıcı kullanmadan önce duş alın. Ve duş alırken kese kullanın. Kese ölü derinizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bronzlaştırıcının etkisini en üst seviyede görmek istiyorsanız cildinizde herhangi bir pürüz kalmamalı, tamamen pürüzsüz ve yumuşak olmalı. Vücudunuzdaki daha sert ve kalın derileri keselerken daha dikkatli olun. Örneğin diz ve dirseklerinizi keselerken. Duşunuzu aldıktan sonra tamamen kurulandığınızdan emin olun. Hiç bir yerinizde su damlası kalmamalı.

3

Bütün talimatlarını okuyarak bronzlaştırıcınızı sürün. Eğer bronzlaştırıcınız sprey şeklindeyse dairesel hareketlerle onu yayın, losyon ya da köpük biçimindeyse kurumadan cildinizin her yerine eşit miktarda sürmeye özen gösterin. Bazı bronzlaştırıcılar rengi dolayısıyla sürüldükleri yerleri belli ederler bu nedenle ürününüzü kullanırken her hangi bir noktayı ya da çizgiyi es geçmediğinizden emin olun. Özellikle diz, dirsek ve dizinizin arkasında çizgi oluşturmamak için bronzlaştırıcınızı sürerken ekstra özen gösterin. Her yere mümkün olabildiğince eşit miktarda sürmeye çalışın.

4

Ayağa kalkıp göbeğinize, boynunuza ve kollarınıza bronzlaştırıcınızı sürün. Çoğu ürün yüzünüze özel olarak uygulayabileceğiniz bronzlaştırıcıyla birlikte satılmaktadır. Eğer makyaj yaptıysanız yüzünüzle boynunuz arasındaki ton farkı farkedilecektir.

5

Bronzlaştırıcınız kurumadan giysilerinizi giymeyin. Böylece lekelenmelerini önleyebilirsiniz. Eğer bronzlaştırıcınızı elinizle sürdüyseniz ellerinizi iyice yıkayın. Böylece avuç içi ve parmaklarınızda herhangi bir leke kalmadığından emin olabilirsiniz.

İpucu ve uyarılar

  • Bronzlaştırıcı kullanmadan önce, ürünü uygulayacağınız yüzeyi kesinlikle keseleyerek ölü derinizden kurtulmalı ve teninizi pürüzsüzleştirmelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.