Bu yaz saç bakımı için 7 ipucu

0
Yaz aylarında
yazın saç bakımı

Ultraviyole ışınları, klor veya tuzlu su sizi yazın güneşlenmekten ve denize girmekten alıkoymasın. İşte bunun için burada size özel bu yaz saçlarınıza uygulayacağınız yedi ipucu var.

1)      Klora dikkat

Klor kelimesi bile, yaz aylarında sizi denize girmekten edebilir. Çünkü klor saçlarınızın hasar görmesine neden olabilir. İşte bu nedenle klorlu sulara dikkat etmeniz önerilir.

Çözümü: Bunun üstesinden gelmek için, denize girmeden önce saçınızı su ile iyice durulayın ve koruyucu kremi kullanın. Bu saç kremi saçınızı nemli tutar ve emilen klorun miktarını ve saçınıza verdiği zararı en aza indirir. Havuzlardaki klor özellikle sarı saçların yeşilimsiye çalmasına sebep olur. Ancak birkaç dakika boyunca saçınızı durulamak ve birkaç dakika güneşte saçınızı dinlendirmek bu durumu engellemede yardımcı olur.

2)      Saçlarınızı haftada bir sarın

Işık, mavi okyanus, bir denizci gibi sizi çağırıyorsa çok acele etmeyin J güneş, kurak hava, tuzlu su saçınızı çok çabuk kurutur. Bu yüzden haftada iki kez rekonstrüktif maske uygulamanız sizin için iyi olabilir. Maskeyi uyguladıktan sonra sıcak bir havlu ile sarın ve havlu soğuduktan sonra saçınızı iyice durulayın.

3)      Güneş kremi

Cildiniz güneş kremi uygulanmayı hak etmiyor mu? J Özellikle sıcak yaz aylarında saçlarınıza SPF 10 güneşten koruyucu bakım kremi ile şampuanı uygulayın. Pahalı ürünleri kullanmak istemiyorsanız, bir fincan suya iki çay kaşığı güneş kremini koyup karıştırın ve sprey şişesinin içine koyup saçınıza uygulayın. Yaz aylarında hafif hasarlardan korunmak için bu yöntem etkilidir.

4)      Sağlıklı diyet

Vitamin B5 saçlarınızı güçlendirir ve ultraviyole ışınlarından korur. Bu vitamin mantar, peynir ve kurutulmuş domateste çokça bulunmaktadır. Lezzetli bir kombinasyon gibi geliyor. Ve tabi ki bunların iyi su ile yıkandığından emin olun.

5)      Saçlarınızı kestirin

Özellikle yaz aylarında saçlarınız çok yıprandığı için ara ara kestirmek veya saçlarınızı uçlarından aldırmak saçınızın sağlığı için iyi olur. Bu sayede saç ve saç dipleriniz nefes alır.

6)      Saç stili

Yaz denilince akla özgür ve doğal olmak gelir ve saçınız bu durumdan size minnettar olur. Boyalar, jeller ve bu tür ürünler kullanmak özellikle sıcak yaz aylarında saçınızın kimyasını bozar. Bunun yerine doğal ürünler kullanmak ve saçınızı doğal bırakmak en iyisidir. Saçlarınız düz ise nemlendirici krem ve şampuan kullanın, eğer kıvırcık ise saç bakım serumlarını kullanmanız sizin için daha etkili olabilir.

7)      Almak istediğiniz şapkayı alın

Hadi, tam sırası güzel ve şık bir şapka hem aksesuarınız olur hem de saçınızı zararlı ışınlardan ve tuzlu havadan korur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.