Burun üzerindeki siyah noktalar nasıl gider

0

Burunda siyah noktaBurun üzerindeki siyah noktalar, yüzünüzde hoş olmayan görünüme neden olur. Burun bölgesi hassas olduğundan, bunların sıkılması yara izlerinin oluşmasına neden olabilir. Bu siyah noktaların oluşma nedenleri arasında cildin yağlı olması, kozmetik ürünlerin bilinçsizce kullanımı, sağlığa dikkat edilmemesi, vücutta sıvı eksikliği ya da hormonal dengesizlik olabilir.

Burundaki siyah noktalarla nasıl başa çıkılır?

  • Cildin sabah akşam her gün alkol içermeyen temizleyiciyle yıkanması gerekir. Cildi tahriş edecek kese türü ürünler kullanılmamalıdır. Yüzün ılık suyla yıkanması gerekir.
  • Bakterileri öldüren, gözenekleri tıkamayan, cildin yağını kurutan, inflamasyona neden olan cilt ürünleri kullanılmalıdır. Cildinizde yanma, kızarıklık ve tahrişe neden olmamak için, ürünler düşük konsantrasyonla kullanılmaya başlanmalıdır. Ciltte çay ağacı yağı kullanılması da, doğal olarak bakterilerin ölmesine ve yağ üretiminin azalmasına neden olur.
  • Gece yatmadan önce cildinizdeki makyajı temizlemelisiniz. Bunun için gözenekleri tıkamayacak ürünler tercih edilmelidir. Siyah noktaların kötüleşmesine neden olabilen mineral bazlı tozlar kullanılmamalıdır.
  • Açık havada yağsız bir güneş kremi kullanılmalıdır. Cildinizde kullanacağınız nemlendiriciler yağsız olmalıdır.
  • Burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için, siyah nokta çıkarıcı kullanabilirsiniz. Bunun için cildinizi önce buhara tutmalısınız. Daha sonra alkolle cildinizi temizleyin ve çıkarıcıyı koyduktan sonra, siyah noktaların etrafına hafif bir bası uygulayın.
  • Siyah noktalar için mutlaka bol su içmelisiniz. Doğal beslenmeye dikkat etmeli, şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Tükettiğiniz et ürünlerinin yağsız olmasına özen göstermelisiniz.
  • Ellerinizi mümkün olduğu kadar cildinizden uzak tutmalısınız. Siyah noktalardan korunmak için, mutlaka bu kurala uymaya çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.