C vitamini takviyesiyle kırışıklıklarınızdan kurtulun

0
C vitamini
C vitamini

C vitamini aslında cildinizde doğal olarak bulunmaktadır; ancak yaşlanma, sigara dumanı, cildinizin kirlenmesi ve güneş ışığına maruz kalmak gibi çeşitli faktörler cildinizdeki C vitaminini azaltır. Haydi siz de C vitamini takviyesiyle kırışıklıklarınızdan kurtulun. Dr. Mehmet Öz’e göre yaşlanma belirtileriyle savaşırken C vitaminini direk cildinizin ihtiyacı olan yere uygulamanız, diyetinize C vitamini ekleyerek C vitamini almaktan 20 kat daha fazla etkilidir. C vitamini kırışıklıklarla savaşmanıza ve kırışıklıkları önlemenize, aynı zamanda tüm yaşlılık lekelerinizden kurtulmanıza yardım eder.

C vitamini çok güçlü bir anti-oksidandır

C vitamini cildinizin genç görünümünün kalıcılığını sağlar. Derinizdeki kollajenlerin yıkımına sebep olan serbest radikallerle savaştığı ve DNA’da oluşturabilecekleri zararları tersine çevirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda C vitamini bir nevi sizi güneşten korur, güneş yanıklarını önler ve böylelikle yaşlanma belirtilerinizle savaşır. Ancak C vitaminin sağladığı güneş korumasının çok zayıf olduğunu unutmayın, hiçbir zaman kullandığınız faktörlü güneş kremlerinin yerini tutmayacaktır ama birlikte kullanımları faydalı olacaktır.

C vitamini cildinizin rengini kaybetmekten korur, tamir eder ve çizgilerinizi iyileştirir

Kollajen cildinizi dolgunlaştırmakla sorumlu bir proteindir. Yaşlandıkça cildiniz kollajen kaybetmeye başlar. C vitamini ise kollajen seviyenizi artıracak harika bir araçtır. Maryland Medical Center Üniversitesi’nin raporlarına göre C vitamini ‘Madecassoside’ adında kollajen üretimine yardım eden bir bitki özüyle beraber kullanıldığında kırışıklıklarınızı, cildinizin esnekliğini ve nemini düzeltir.

C vitaminini belirli bir bölgeye uygulayın

C vitaminini bir kez uyguladıktan sonra vitamin 72 saat boyunca etkisini göstermektedir. Dr. Mehmet Öz C vitamininin her gün ölü derileri attıktan sonra uygulanmasını tavsiye ediyor. Gözle görülür iyileşmeler 2 veya 4 hafta içinde fark edilecektir ancak birçok insan 8 haftaya kadar iyileşmeyi fark edemeyebilir. Maksimum iyileşme ise 6 aylık kullanımın ardından gözükmektedir.

C vitamini alırken size yardımcı olacak birkaç ipucu

Önerilen C vitamini konsantrasyonları %3 ile %10 arasındadır. En etkili ürünler ise “Askorbik asit” veya “L-Askorbik asit” formunda satılanlardır. Ürününüzü almadan önce paketini dikkatlice inceleyin. C vitamini kararsız bir yapıdadır ve güneş ışığıyla ya da havayla teması yapısını bozabilir. Bu yüzden hava geçirmez ve opak paketler en iyileridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.