C vitamini takviyesiyle kırışıklıklarınızdan kurtulun

| 2014/12/23 | 0 Comments
C vitamini

C vitamini

C vitamini aslında cildinizde doğal olarak bulunmaktadır; ancak yaşlanma, sigara dumanı, cildinizin kirlenmesi ve güneş ışığına maruz kalmak gibi çeşitli faktörler cildinizdeki C vitaminini azaltır. Haydi siz de C vitamini takviyesiyle kırışıklıklarınızdan kurtulun. Dr. Mehmet Öz’e göre yaşlanma belirtileriyle savaşırken C vitaminini direk cildinizin ihtiyacı olan yere uygulamanız, diyetinize C vitamini ekleyerek C vitamini almaktan 20 kat daha fazla etkilidir. C vitamini kırışıklıklarla savaşmanıza ve kırışıklıkları önlemenize, aynı zamanda tüm yaşlılık lekelerinizden kurtulmanıza yardım eder.

C vitamini çok güçlü bir anti-oksidandır

C vitamini cildinizin genç görünümünün kalıcılığını sağlar. Derinizdeki kollajenlerin yıkımına sebep olan serbest radikallerle savaştığı ve DNA’da oluşturabilecekleri zararları tersine çevirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda C vitamini bir nevi sizi güneşten korur, güneş yanıklarını önler ve böylelikle yaşlanma belirtilerinizle savaşır. Ancak C vitaminin sağladığı güneş korumasının çok zayıf olduğunu unutmayın, hiçbir zaman kullandığınız faktörlü güneş kremlerinin yerini tutmayacaktır ama birlikte kullanımları faydalı olacaktır.

C vitamini cildinizin rengini kaybetmekten korur, tamir eder ve çizgilerinizi iyileştirir

Kollajen cildinizi dolgunlaştırmakla sorumlu bir proteindir. Yaşlandıkça cildiniz kollajen kaybetmeye başlar. C vitamini ise kollajen seviyenizi artıracak harika bir araçtır. Maryland Medical Center Üniversitesi’nin raporlarına göre C vitamini ‘Madecassoside’ adında kollajen üretimine yardım eden bir bitki özüyle beraber kullanıldığında kırışıklıklarınızı, cildinizin esnekliğini ve nemini düzeltir.

C vitaminini belirli bir bölgeye uygulayın

C vitaminini bir kez uyguladıktan sonra vitamin 72 saat boyunca etkisini göstermektedir. Dr. Mehmet Öz C vitamininin her gün ölü derileri attıktan sonra uygulanmasını tavsiye ediyor. Gözle görülür iyileşmeler 2 veya 4 hafta içinde fark edilecektir ancak birçok insan 8 haftaya kadar iyileşmeyi fark edemeyebilir. Maksimum iyileşme ise 6 aylık kullanımın ardından gözükmektedir.

C vitamini alırken size yardımcı olacak birkaç ipucu

Önerilen C vitamini konsantrasyonları %3 ile %10 arasındadır. En etkili ürünler ise “Askorbik asit” veya “L-Askorbik asit” formunda satılanlardır. Ürününüzü almadan önce paketini dikkatlice inceleyin. C vitamini kararsız bir yapıdadır ve güneş ışığıyla ya da havayla teması yapısını bozabilir. Bu yüzden hava geçirmez ve opak paketler en iyileridir.

Etiketler: , ,

Kategori: Anti-aging Bakımı, Bitkisel bakım, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.