Çabuk yağlanan saçlara bitkisel çözüm yolları

0

yağlı saçlarSaçlar insanların dış görünümünü etkileyen önemli bir unsurdur. Görselliğin sağlanmasında saçların etkisi büyüktür. Saç yağlanması cilt sorunlarının içinde önemli bir yere sahiptir. Gerçekte yağlanan saçlarınız değil, saç derisidir. Saç derisinin yağlanması saçlara doğru bu şekilde etki yapar. Çabuk yağlanan saçlara bitkisel çözüm öneriyle çare bulabilirsiniz. Saçlarınız aşırı şekilde yağlanıyorsa, bunu önlemek için öncelikle şampuanınızı yağlı saçlar için olanlardan tercih etmelisiniz. Ayrıca saçlarınızı sıkça yıkamamaya gayret edin. Çünkü sık yıkanan saçlarda, saç derisinde bulunan yağ hücreleri daha fazla çalışarak, saçların kısa zamanda yağlanmasına neden olur. En doğrusu saçların gün aşırı yıkanması, suyun ılık olması tercih edilmelidir. Saçlarınızı en son olarak soğuk suyla durulamalısınız.

Yağlı saçlar için bitkisel çözümler

Biberiye kürü

1 tatlı kaşığı kekik ve bir miktar biberiye bitkisini 1,5 su bardağı kaynar suyun içinde 10 dakika kadar demleyin. Bunun ılınmasını bekleyerek, saç derisine masaj yaparak uygulayın.

Sarı kantaron kürü

Yaklaşık bir litre suyun içine 2 tutam kadar sarı kantaronu yaprak halinde ya da kökünü ezerek ilave edin. İçine 2 tutamda ısırgan otu yaprağı ilave edin. Bu karışımı bir süre bekleterek, süzdüğünüz suyu saçlarınıza uygulayın.

Yumurta kürü

Yağlanan saçlarınız için 4 adet yumurtayı çırparak hazırlayacağınız karışımla masaj yapabilirsiniz. Saçlarınızı 15 dakika bekleterek, ılık suyla durulayın. Durulama suyunun içine 1 su bardağı gülsuyu ve 1 su bardağı konyak ilave edebilirsiniz. Bunlar saçlarınızın erken yağlanmasına engel olacaktır.

Elma sirkesi

Saçlar için oldukça faydalı olduğu bilinen elma sirkesinin son durulama suyuna ilave edilmesini tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.