Çatlamış dudaklarınızı iyileştirmenin yolları

0
çatlamış dudaklar
Çatlamış dudaklarınızı iyileştirmenin yolları

Her kış havalar soğur, daha kuru olmaya başlar ve bunun acısını dudaklarınız çeker. Çatlamış dudaklar sadece kötü görünmekle kalmaz, aynı zamanda acı çekmenize de neden olur, bu yüzden çatlamış dudaklarınızı iyileştirmenin yollarını öğrenmek iyi bir tercih olacaktır. Birkaç adımda dudaklarınız çatlamadan önce durumu kontrol altına alabilirsiniz, ancak dudaklarınız çoktan çatladıysa biraz daha fazlası gerekecektir.

Çatlamış dudaklarınızı iyileştirmek için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Dudak nemlendiricisi
  • Temiz yıkama bezi
  • Vazelin

Çatlamış dudaklarınızı iyileştirmek için yapmanız gerekenler

1

Büyükçe bir kasenin içini ılık suyla doldurun. Temiz yıkama bezini suya batırın. Ardından soğuyuncaya kadar bezi dudağınıza tutun. Bu işlemi en az 3 kere tekrarlayın.

2

Bezdeki fazla suyu sıkın. Ölü ve kuru deriden kurtulmak için bezi iki yana doğru dudaklarınızın üzerinde ovarak hareket ettirin. Birkaç kez ovduktan sonra parmağınızla da üzerinden geçin. Dudaklarınıza dokunduğunuzda pürüzsüz hissetmelisiniz.

3

Parmaklarınızın yardımıyla dudaklarınıza ince bir katman halinde vazelin sürün. Vazelin sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika bekleyin ve ardından kalın bir katman halinde dudak nemlendiricinizi sürün. Kakao yağı veya arı balmumu içeren bir ürün kullanmanız daha iyi olacaktır. Dudak nemlendiriciniz 15 veya daha fazla güneş koruma faktörlü olmasına özen gösterin.

4

Günde yaklaşık 8 bardak su için. Su vücudunuzun her yerini nemlendirmenize, böylece dudaklarınızın kurumasını önlemenize yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.