Çene altındaki boyun cildini sıkılaştırmak

0
Boyun cildi
boyun cildini sıkılaştırmak

Boynunuz sizden daha hızlı bir şekilde yaşlanır ve bunun sonucu olarak çenenizin altındaki boyun cildi sıkılığını kaybedebilir ve sarkabilir. Bu durum çok can sıkıcı olsa da çene altındaki boyun cildini sıkılaştırmak için birçok yöntem uygulanabilir.

Plastik cerrahi

Boyun gerdirme veya yüz gerdirme ameliyatları çenenizin altındaki boyun cildini sıkılaştırmak için kullanılabilen cerrahi yöntemlerdir. Boyun gerdirme ameliyatında boynunuzdaki fazla cilt dokusu kesilip çıkarılır ve boyun kaslarınızın pozisyonları değiştirilir. Ancak boyun gerdirme ameliyatı tek başına yapıldığında sıkılaşan boyun cildi çok doğal görünmeyebilir. Bu nedenle boyun gerdirme operasyonları sonrası genellikle yüz gerdirme operasyonu önerilmektedir. Yüz gerdirme ameliyatında da yine yüzünüzdeki fazla cilt kesilerek çıkarılır ve kalan cilt gerilerek birleştirilir. Bu sayede yüzünüz sıkı ve daha genç görünür.

Cerrahi dışı yöntemler

Yaşlandıkça çenenizin altındaki boyun bölgesinde yağlı, bant şeklinde bir görünüm oluşabilir. Botoks enjeksiyonları ile bu yağlı görünüme sebep olan boyun kasları rahatlatılarak bu görüntü gizlenebilir. Ancak botoks geçici bir çözümdür. Boynunuzun eski haline dönmemesi için belirli bir sürede enjeksiyonlar yinelenmelidir. İşlem genellikle 15 dakika kadar sürer. Boyun cildine, cildin yenilenmesini hızlandıracak kremler sürülebilir. Bu kremler cildin yaşlanmış olan üst tabakasının yerine taze ve genç bir cilt tabakasının gelmesine yardımcı olurlar. Bu da daha genç görünmenizi sağlayabilir.

Boyun egzersizleri

Her kasta olduğu gibi boyun kaslarının da sıkılaşması için egzersiz yapılması gerekir. Boyun kaslarınızın sıkılaşmasını sağlamak istiyorsanız başınızı yukarı kaldırıp tavana bakabilirsiniz. Bu pozisyonu 5 saniye sürdürdükten sonra tekrar karşıya bakma pozisyonuna gelirsiniz. Bir diğer boyun egzersizi ise başınızı eğebildiğiniz kadar sağ veya sol yanınıza eğerek yapılabilir. Bu sayede boyun kaslarını ve cildini sıkılaştırabilirsiniz. Her boyun egzersizini 10 kere tekrarlamanız ve günde 3 kez bu egzersizleri yapmanız, boyun cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilir.

Boyun kremleri

Boyun bölgenizi sıkılaştıracağını vadeden birçok reçetesiz satılan boyun kremi mevcuttur. Bir markanın kremini satın almaya karar vermeden önce kullanıcıların internette yaptığı yorumları okumanız iyi olacaktır. Boyun kremlerinin fiyatları ve etkinlikleri değişkenlik gösterebilir. Ancak ameliyat kararı vermeden önce denemekte fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.