Cerrahi müdahale olmadan ciltteki izlerden kurtulma yöntemleri

0
Cilt lekelerinden kurtulma
ciltteki izlerden kurtulma

Yaşlandıkça cildinizde yer alan çeşitli izlerden kurtulmak zor olacaktır. Eğer sivilce izleri ve basit yaralanma izleri varsa endişelenmeyin. Ameliyat veya cerrahi müdahale olmadan sizi hiçbir masrafa sokmayacak basit doğal tedavi yöntemlerini evde deneyebilirsiniz.

Ciltteki izlerden kurtulmak için malzemeler

  • Silikon
  • Kakao yağı
  • E vitamini
  • Limon suyu
  • Alfa Hidroksit Asit
  • Makyaj malzemeleri

Ciltteki izlerden kurtulmak için yapılacaklar

1

Sabırlı olun. Zamanla cildinizdeki izler ( ay/yıl) kaybolacaktır. Vücut zamanla yaralı deri hücrelerini ve ölü hücreleri, daha taze ve yeni canlı hücrelerle değiştirmektedir.

2

İzlere silikon bazlı kâğıtlar koyabilirsiniz. Silikon deriyi yumuşatacaktır. Bu işlem 2 – 4 hafta sürebilir. Silikonu eczanelerden temin edebilirsiniz.

3

Alfa hidroksit veya limon suyu gibi ( üst deri seviyesini kaldırarak ) asidik ürünlerle derinizi pul pul dökerek izlerden kurtulabilirsiniz. Ancak bu ürünleri uyguladıktan hemen sonra ılık su ile durulamayı unutmayın. İzler tahriş olabilir.

4

İzleri soldurarak ta onlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca makyaj uygulayın. Profesyonel güzellik uzmanından makyaj hizmeti alarak iyi bir renk seçimi ve tonlama sonrası izleri yok edebilirsiniz.

5

Birçok kişi E vitamini tedavilerinin izleri yok ettiğini savunmaktadır. Bu mümkün olabilir. Pek çok deri izi ve doku yaralanmaları içi E vitamini veya kakao yağı kullanılabilir. E vitamini ve kakao yağı ile izlerinize masaj yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.