Çikolatalı yüz maskesi ile bitkisel bakım

| 2012/10/28 | 0 Comments

 

Çikolatalı yüz bakımı

Çikolatalı yüz maskesi

Güney ve Orta Amerika’daki kabileler uzun yıllardır ilaç olarak kakao ve çikolatayı ana madde olarak kullanmıştır. Kakao cildinizi sağlıklı tutmak için gereken antioksidanlar açısından zengindir. Aynı zamanda bilim adamları da kakaonun kişinin ruh halini düzeltmek ve endorfin salgılamasını sağlamak için önemli bir özelliği olduğunu belirtiyor. Yüz maskesinde kakao kullanmak cildinizi nemlendirmek ve beslemek için iyi bir fikirdir. Aynı zamanda cilt bakımınızı yaparken bir yandan neşenizi de yerine getirir. Birlikte çikolatalı yüz maskesi hazırlayarak bitkisel bakımımızı tamamlayalım.

Çikolatalı yüz maskesi malzemeleri

  • 1/3 su bardağı kakao
  • 2 yemek kaşığı krema
  • ¼ bardak bal
  • 3 yk. yulaf unu

Çikolatalı yüz maskesi yapılışı

1

Kakao, krema, bal ve yulaf ununu küçük bir tabakta birleştirin. Yüzünüze uygulayabileceğiniz katılığa ulaşana kadar karıştırın. Bal, cildi derinlemesine temizler ve tıkanmış gözenekleri açmaya yardımcı olur. Bitkisel bakımda balın hijyenik etkisi vardır.

2

İyi bir yüz sabunu ve su ile yüzünüzü iyice temizleyin. Bitkisel bakım yapmadan önce her zaman yüzünüzü yıkamalısınız. Cildinizi kurulayın, çikolatalı yüz maskesini uygulayın ve bu sırada nazikçe yüzünüze masaj yapın. Masaj cilt bakımının vazgeçilmezidir çünkü masaj sayesinde kan akışı hızlanır.

3

Bitkisel bakım için maskeyi 20 dakika kadar bekleterek cildinize nüfuz etmesini sağlayın. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın ve çikolatalı yüz maskesinin yatıştırıcı etkilerinin keyfini çıkarın.

İpuçları

  • Eğer bitkisel bakımınızı yaparken aynı anda yüzünüzün derinlemesine temizlenmesini istiyorsanız yüz maskenizin içine bir yemek kaşığı kahve ekleyebilirsiniz.

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.