Çil nasıl gider?

| 2012/10/24 | 0 Comments

Yıllar önce çiller çirkin olarak kabul edilirdi. Aristokrat sınıf alt sınıf kadar güneş altında çalışmadığından beyaz ve çilsiz bir ten zenginlik ve asaletin göstergesiydi. Çillerden hoşlanmama da belki de atalarımızdan bize kalan bir duygudur. Son zamanlarda çiller moda dünyasının gözde mankenlerinden tutun da ünlü sinema yıldızlarına kadar çoğu gözde starın bir özelliği halini aldı. Ancak yine de çil nasıl gider diye soruyorsanız aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

Çil nasıl yok edilir

Çil nasıl gider

Peki çil nasıl gider?

1

Çilleriniz çok koyu renkteyse cilt beyazlatıcıları deneyebilirsiniz. Bu kremler, böğürtlen ekstresi, meyan ekstresi, dut özü ve cilt üzerindeki koyu lekeler hafifletmek için gerekli olan hidrokinon gibi farklı malzemeler içerirler. Cilt beyazlatıcılar cildinizin tonunu açacağından çillerinizin koyuluğunu da alacaktır.

2

Eğer çiller ile başa çıkmak için makyaj uygulamayı tercih ederseniz kendi cilt renginizden bir ton koyu renkleri seçin.

3

Çillerden kurtulmak için tamamen doğal, ev ilaçları deneyin. Limon suyu, bal, domates suyu, soğan, ayran ve ekşi süt çilleri hafifletmek için bire birdir.

4

Haftada iki kez yüzünüze peeling yapın. Peeling sonrasında cildinizin güneşe maruz kalmasını engelleyin. Böylece hem çillerinizin görünümü azalacak hem de yeniden oluşması önlenecektir.

5

Yüzdeki ve bedendeki çillerin üzerine C vitamini serumu uygulayın. C vitamini, koyu lekelerin beyazlatılmasında ve cildin doğal bir şekilde parlamasında etkilidir. Her gün düzenli olarak C vitamini serumu uygulamanız önerilir.

6

Lazer tedavisini düşünebilirsiniz.. Lazer çiller içindeki pigment hedefler. Pigmentler parçalandıktan sonra cilt içerisinde geri emilirler. Böylece çiller yok edilir.

7

Geniş spektrumlu bir güneş kremi sürün. Gün boyunca en az bir kez yeniden uygulamak akıllıca olur. Eğer dışarıda çok vakit geçirecekseniz sık sık güneş kreminizi tazeleyin.

Etiketler: , , , , , , ,

Kategori: Çil tedavisi, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.