Cildi doğal rengine döndürme

0
Doğal cilt tonu
Cildi doğal rengine döndürme

Dünyada üzerinde birçok değişik tenli insan vardır. Pek çok ürün, insanların sahip oldukları ten rengini korumaları için üretilirler. Bu elbette ki insanlara yardımcı olmaktadır, fakat bazı ten beyazlatma ürünleri teninize çok zararlı olabilmektedir. Cilt doğal rengine nasıl döner sorusunun cevabını vermek aslında çok kolay. Eğer hafif ve açık bir cilt görünümü istiyorsanız, bunu elde etmek kolay fakat bu ürünlerin yan etkileri nedeni ile teninize ilerde tamiri mümkün olmayan hasarlar verebilirsiniz. Fakat lekelerden kurtulmak o kadar da zor değil. Çünkü birçok doğal ürün kullanarak cildimize zarar vermeden cilt doğal rengini nasıl alıyor görebiliriz.

Cildi doğal rengine döndürmek için malzemeler

  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 2 yemek kaşığı esmer şeker
  • 1/4 bardak süt
  • 1 çay kaşığı kaba deniz tuzu
  • Limon suyu
  • Meyan kökü ekstresi

Cildi doğal rengine döndürmek için adımlar

1

Haftada bir kez Eksfoliye kullanarak cildinizin ölü cilt hücrelerini ve düzenli yıkama ile elde edemediği temizliğin kirini kaldırarak cildinizi hafifletmeye yardımcı olabilir. Hızlı ve basit bir peeling macunu, çeyrek fincan süt, iki yemek kaşığı yulaf ezmesi ve iki yemek kaşığı kahverengi şeker karıştırarak yapılabilir macuna bir tatlı kaşığı kaba deniz tuzu, ekleyerek dökülme aşındırıcılığını artırın.

2

Yüzünüze limon suyu uygulayın ve kurumaya bırakın. Tamamen yüzünüzü nemlendirmek için, ya da koyu lekeleri hafifletmek için küçük bir bölgesel nokta tedavisi olarak kullanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus yeterli miktarda limon suyunun kullanılmasıdır. Limon suyu asitli olduğu için, bu tedavi cildi hafifletmek için ve aynı zamanda sivilce eğilimi olanların döküntülerini kontrol etmekte yardımcı olacak etkili bir doğal yöntemdir. Limon suyunu her gün sık sık ​​uygulayın. Ancak cildinizin uyum sağlayabilmesi için önce haftada bir uygulama ile başlamak en iyisidir.

3

Cildinize günde iki kez meyan kökü ekstresini ince bir tabaka olarak uygulayın. Meyan kökü ekstresi doğal bir cilt beyazlatıcı olarak hizmet vermektedir ve aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.