Cildi pürüzsüzleştirmek için maske yapımı

0
Pürüzsüz cilt
Pürüzsüz cilt

Pürüzsüz, sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız yapmanı gereken en önemli şey düzenli ve disiplinli cilt bakımı yapmaktır. Kısa süreli, düzenli yapılmayan cilt bakımlarından istenilen verimi alamazsınız. Ayrıca cildinize zarar da verebilirsiniz.

Cildinize gereken bakımı doğal maskeler aracılığı ile yapabilirsiniz. Sizlere cildi pürüzsüzleştirmek için maske tarifleri vereceğiz. Anlatacağımız doğal maske tariflerini düzenli şekilde uygulamaya özen gösteriniz.

Cildi Pürüzsüzleştirmek için Kil Maskesi

Kil maskemizin ana maddesi bal ve limondur. Uygun bir cam kapta bir tatlı kaşığı kil ve limonu iyice karıştırın. Bu karışımın içine daha sonra 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve 15 – 20 dakika kadar bekleyip yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Cildi Pürüzsüzleştirmek için Yumurta Akı Maskesi

Bir adet yumurtanın beyazını sarısından ayırın. Beyazına bir tatlı kaşığı şeker ekleyin ve köpürene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra ılık su ile durulayın. Karışımı günde bir kere kullanabilirsiniz.

Cildi Pürüzsüzleştirmek için Krem Maskesi

Nemlendirici krem ile doğal bir maske hazırlayacağız. Yumurtanın beyazı ile sarısını ayırın. İkisini ayrı kaba koyun ve sarısına 1 yemek kaşığı badem yağı ekleyip karıştırın. Karışıma bir çay kaşığı iyi marka nemlendirici krem ile 1 yemek kaşığı balı karıştırarak ekleyin. Karışıma yumurta akımızı da ekleyip çok iyi karıştırın. Belli bir süre karıştırdıktan sonra cildinize sürülecek kıvama gelecektir. Cildinize sürün ve 25 – 30 dakika bekletip ılık su yardımı ile durulayın.

Cildi pürüzsüzleştirmek için maske tariflerinin yanı sıra özel temizliğinize de çok dikkat etmelisiniz. Cilt temizleme ürünleri satın alırken cildinizin cinsine göre (yağlı, kuru, normal) hareket etmeniz gereklidir.

Eğer herhangi bir cilt rahatsızlığı geçirmişseniz veya geçiriyorsanız kesinlikle bu verdiğimiz maskeleri doktorunuza danışmadan denemeyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.