Cildinizi nasıl canlı tutabilirsiniz?

0
Canlı cilt
Cildi canlı tutmak

Cilt vücudu bakterilerden koruyan ve her noktaya besin taşıyan ve birçok katmandan oluşan koruma kalkanıdır. Vücutta meydana gelebilecek bir kısım olumsuz durumlarda iyileşme sürecini hızlandırmak için birçok doğal tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlar doğal beslenme, vitamin ve minarelerle vücudu zinde tutmaktır.

Topikal ilaçlar

Neo sporin gibi topikal ilaçlar beyaz kan hücrelerini güçlendirecek ve vücudu işgal eden mikro organizmalar ile daha çok mücadele edecektir. Vücut mikroorganizmaların ölümünü hızlandırır ve cildin canlı ve taze kalmasını sağlar. Cilt stratum bazale ile mitoz bölünmeye yapacak ve canlı taze hücreler ciltteki sorunlu yerlere hakim olacaktır.

Vitaminlerle cildi besleme

A ve C vitaminleri kolajen oluşumunu sağlayarak bağışıklık fonksiyonunu güçlendirir. Kemik ve epitel oluşumu, hücresel gelişim ve bağışıklık fonksiyonunun güçlenmesi için gerekli doku antioksidanlarını sağlayan E vitamini yağı önemli ölçüde cilt hastalıklarına etki edecek ve cildi canlı tutacaktır. Biotin cilt, saç ve tırnakları oluşturmak için vücuda yardımcı bir besindir. K vitamini cildin nemini korumakta, ciltteki morlukları geçirmekte ve K vitamini içeren kremler gözaltı koyuluklarına engel olmaktadır. Bakır elastin geliştirilmesinde kullanılır. Çinko ise cilt lekelerini geçirmede etkilidir.

Cilt yenileme

Bro melain morarma, ödem, ağrı, cerrahi müdahale ve travma sonrası iyileşme süresini kısaltan ananastan elde edilebilir bir enzimdir. Gluko zamin yara iyileşme sürecinde toksinleri önlemeye yardımcı olur. Glutamin, doku amino asitlerini salgılar ve yara iyileşmesi için yeterli proteini sağlar. Arjinin, bağışıklık fonksiyonunu destekler ve yara onarımını etkiler. Topikal veya oral yolla alınır. Centella asiatica ve aloe vera yara iyileşmesini hızlandıran kallojen üretimini artırır ve yaranın iyileşme süresini hızlandırır. Bu bileşiklerin pek çoğunda multi vitaminler bulunduğundan her biri cilt iyileştirici özelliğe sahiptir. Vücuda uygun miktarda alınmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.