Çilek maskesi nasıl yapılır ne işe yarar

0
Çilekler
Çilekler

İçerdiği salisilik asit sayesinde çilek cilt için oldukça önemli ve faydalı bir üründür. Özellikle kuru cilte sahip olanların şikayetlerine bire bir iyi gelen çilek, cildin nem oranının artmasına ve ölü cilh hücrelerinin tazelenmesine yarar.

Piyasada içeriği çilek olan birçok hazır cilt maske ürünü satılmaktadır. Ancak bu kozmetik ürünlerinin içerdiği diğer kimyasal bileşimler, kıvam arttırıcıları ve maalesef fiyatlarının pahalı olmaları çoğunluğumuzu bu alışverişten uzak tutmaktadır. En başta sağlığımız için kimyasal bileşen içeren malzeme ve ürünlerden olabildiğince kaçınmalıyız. Bu durumda da kuru ciltler ve ölü hücreler için en iyi çözüm yine doğal ve ev yapımı yöntemlerdir. Bu doğal malzemeleri hem daha kolay edinebiliriz, hem maliyetleri çok daha düşüktür hem de hazırlaması herkes için oldukça basit ve zahmetsizdir.

Sivilce, Akne, Siyah noktalardan şikayetçi misiniz?

Kişisel günlük bakımına itina eden her erkek ve kadın için en hassas öncelikli konu yüz problemleridir. Bu problemlerle baş etmek için çeşitli yöntemleri uygularız ve çözemediğimiz süreçlerde bu durum başra psiklojimizi olumsuz yönde etkiler. Çözüm bulmak için kozmetik içerikli cilt bakım ürünlerine başvurduğumuzda ise önümüze tamamen karma karışık bir durum çıkar. Her cilt tipi için ve her durum için ayrı malzemeler kullanmamız gerekmesi bir yana, bu ürünlerin içerdiği doğal olmayan çok sayıdaki içerik de kafamızı ayrıca rahatsız eder.

Oysa bir çok güzelliği ile ün kazanmış kişi yıllardır hep çilek maskesi der. Peki Çilek maskesinin faydaları nelerdir? Nasıl yapılır? Çilek Maskesi cildimizin sebum dengesini sağlarken, gerekli nem düzeyine ulaştırması özelliği ile kurumuş ve yıpranmış cildin ölü hücrelerinden arınmasına neden olur ki, bu da sivince, akne ve kara nokta gibi sıkıntıların bire bir çözümüdür.

Çilek maskesi, içerdiği tüm ürünlerin doğal olması sebebi ile, kozmetik ürünlerinin yol açtığı alerji, kızarıklık gibi yan etkiler ile zarar görmenizi de engeller.

Çilek maskesi tarifi

Gereken Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı doğal bal
  • 2 tane organik çilek
  • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
  • Gülsuyu

Hazırlanışı

Çilekleri çatal yardımı ile iyice ezin.

Yoğurt ve balı ekleyerek karıştırın.

Uygulaması

Yüzünü temizledikten sonra, hazırladığınız maske kıvamındaki karışımı göz ve dudak çevrenize gelmemesine dikkat ederek yüz ve boyun bölgenize sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık su kullanarak nazik hareketler yüzünüzü ve boynunuzu yıkayarak kalıntıları temizleyin. Son olarak gülsuyu ile yüzünü silin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.