Cilleki yağ bezeleri nasıl çıkartılır?

0
Beyaz noktalar
Cilleki yağ bezeleri

Ciltteki yağ bezeleri ayrıca yağlı lekeler olarak da adlandırılır. Ciltteki yağ bezeleri ciltte görünen beyaz, sarımsı ve yumru şeklinde genellikle küçük ve sert olurlar. Bazen bir yağ bezesi yeni ise yumuşak olabilir ve bir sivilceyi andırabilir. Birçok dermatolog ciltteki yağ bezelerinin tıkanmış ter kanallarının neden olduğunu söyler.

Uyarılar ve Açıklamalar

1

Etkili bir temizleyici ile cildinizi yıkayın. Etkili bir temizleyici yağlı veya leke eğilimli ciltler için yapılmış olmalıdır. Aksi halde ter kanalları tıkanır ve ciltteki yağ bezelerini artırabilir. Temizleyici kimyasallar kirleri ve çevresel unsurların cilde olan etkilerini yok etmelidir.

2

Bir peeling cildinizdeki ölü hücreleri temizleyin. Bu cildinizin üst tabakası aşındıracak ve ölü cilt hücrelerini deriden atacaktır. Geride sadece sağlıklı canlı cilt hücreleri kalacaktır.

3

Cildinize hafif bir maske uygulayın. Ter kanallarının tıkanmasını önlemek için cildinizde yer alan yabancı maddeleri cilde uygulanan maske ile deri dışına çekebilirsiniz.

4

Ciltteki yağ bezeleri için yağ bezesi bakım kremleri uygulayın. Yağ bezesi bakım kremlerini 6 – 8 gün boyunca günde 1 kez uygulayın.

5

Cilt renginden dolayı ciltteki yağ bezeleri çok belirgin ise cilt bakım kremleri sürün. Bu aradaki renk sorununu hafifletecektir.

İpuçları

  • Denemek için başka bir seçenek yoksa sermatolog sizin için lazer tedavisi önerebilir.
  • Keskin bir iğne ile ciltteki yağ bezelerinin çıkarılmasını tavsiye edenler olsa da bu oldukça riskli ve sağlıksız bir uygulama olacaktır. Ayrıca cildiniz çok ince ise ciltteki yağ bezelerinin iyileşme süreci oldukça uzayacaktır. Ayrıca iğne uygun sterilize edilmemiş ise enfeksiyon kapma olasılığı artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.