Çillerden kurtulmanın doğal yolları

0
Çil
Çillerden kurtulmanın doğal yolları

Çoğumuzda çil vardır. Çilli insanlar güneşe maruz kaldıklarında ve yaşlandıklarında çilleri yüzlerinde daha çok artacaktır. Çiller genellikle çapı küçük 0,50 cm olan noktalardır. Karanlık deri pigmetasyonlarının kümelenmesinden oluşurlar. Ne olursa olsun, çilli insanlar çillerin onları çirkin gösterdiklerine inanırlar. Ve çillerinden kurtulmak isterler. Her ne kadar bu doğru olmasa da aşağıda çillerinizden kurtulmanız için birkaç tavsiye yer alıyor.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • Limon suyu
  • Kremler
  • Yüz maskesi için kayısı, salatalık, çilek veya Frenk üzümü
  • Havlu veya bez
  • Nemlendirici krem
  • SPF 30 güneş koruyucu
  • C vitamini içeren gıdalar

Evde çillerden kurtulmanın doğal yolları

Limon suyu ile çillerden kurtulma

Birçok insan hidrokinon içeren beyazlatma kremler kullanarak, kimyasal peeling ve lazer tedavisi ile çillerinden kurtulmak ister. Çilleri kaldırmak veya hafifletmek için en yoğın kullanılan doğal yöntem limon suyudur. Yüzünüze limon suyu uygulamak size çok cazip gelmese de çillerden kurtulmak için oldukça uygun bir tercihtir. Limon suyu ile çilleriniz kaybolabilir tabi ki. Ancak güneşten korunmalı ve güneşe çıkma durumu varsa güneş kremi ile önlem almalısınız. Aksi takdirde çiller yeniden kendini ciltte gösterecektir.

Yüz maskesi ile çillerden kurtulma

Limon suyu gibi aktif bileşen olan meyvelerden yüz maskesi yaparak çillerden kurtulabilirsiniz. Özellikle yüz maskesi yapmaktan hoşlanıyorsanız çillerden kurtulmak için de meyvelerden oluşan yüz maskesi yapabilirsiniz. Mevcut yaygın kullanılan meyvelerden, kayısı, salatalık, çilek veya Frenk üzümü kullanabilirsiniz. Çilleri hafifletmek için bu yüz maskeleri kullanmanın yanı sıra ekşi krema da uygulayabilirsiniz. Sadece yüzünüze doğrudan ekşi krema uygulayın ve 5 -7 dakika sonra, sadece yumuşak bir havlu veya kâğıt mendille yüzünüzü silin. Ardından cildinize nemlendirici uygulayın. Nemlendirici uygulamadan önce yüzünüzü iyice ılık su ile yıkamak oldukça önemlidir.

Çilleri önleme

Çiller kaldırdıktan sonra, geri gelmesini engellemek için uygun adımları yaparak başarılı olabilirsiniz. Bunun için SPF 30 güneş koruyucu kullanabilirsiniz. SPF 30 güneş koruyucu çillerin geri gelmesine engel olur. Ayrıca, C vitamini alımını artırmalısınız. C vitamini güneşin zararlı ışınlarının olumsuz etkisinden cildinizi korur ve cildinizin direncini artıran antioksidanlar sağlar. Unutulmamalıdır ki bazı çiller, karaciğer lekeleri, Melasma ve yaşlılıktan kaynaklanan düzensiz cilt renk tonlarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.