Çillere çözüm getiren uygulamalar

0
Çil
Çillere çözüm getiren uygulamalar

Çiller bazı insanlar için sıkıntı ve başkalarına karşı utanç kaynağdır. Çiller sağlığa zararsız olsa da duygusal travma, stres ve özgüven eksikliğine neden olabilir. Herhangi bir çil kaldırma yöntemi uygulanmadan önce bir dermatologla görüşerek çilleri inceletmelisiniz. Çiller kanser riski taşımayabilir ancak siyah lekelerle çilleri ayırt etmeniz gerekmektedir.

Lazer tedavisi ile çillere çözüm

Lazer tedavisi ile çiller tedavi edilebilir. Bu yöntem çillerin kaldırılması için oldukça etkili bir yöntemdir. Lazerler deri üzerinden geçirilir ve çilleri oluşturan melanin pigmentler lazer ışığı ile deriden çıkarılır.

Kriyoterapi ile çillere çözüm

Deri büyümeleri ve sıvı nitrojen ile lezyonların dondurulmasını sağlayan kriyoterapi ile çillere çözüm mümkündür. Çiller için etkili bir tedavi yöntemi olan kriyoterapi aşırı uygulandığında kalıcı beyaz lekeler bırakma risklerini de berberinde getirdiği için çak nadir tercih edilmektedir.

Kremler ile çillere çözüm

Retin–A kremleri deri pigmentlerini normalleştirerek çillerin görünümünü azaltmaktadır. Bu krem ancak açık renkli ciltler için rahatsız edici olabilir. Retin-A kremlerinin etkisi için yaklaşık 4 – 6 hafta düzenli olarak kullanılmalıdır.

Limon Suyu ile çillere çözüm

Limon suyu ile çilleri tedavi etmek en yaygın kullanılan doğal tedavi yöntemidir. Limon suyu cilt üzerinde ağarma etkisi yapmaktadır. Deride limon suyu etkileri ile çiller solmaya ve kaybolmaya başlayacaktır.

Ekşi krema maskesi ile çillere çözüm

Ekşi krema içerikli maskeler limon suyu gibi çiller üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Cilt maskesini uygulayıp 5 dakika sonra ıslak bir bez ile nemlendirilmiş cildinizi temizleyin. Sakın ılık su ile durulamayın.

Meyve&sebze maskeleri ile çillerden kurtulma

Düzenli olarakmeyve ve sebze maskeleri ile çillerden kurtulabilir aynı zamanda yumuşak ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Kayısı, çilek, salatalık ve kırmızı Frenk üzümü çiller üzerinde oldukça etkili besin kaynaklarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.