Çilleri gidermek için uygulanan yöntemler

0

ÇilÇiller kadınları şirin gösterir ancak kadınsı güzelliğin bu şirinlik nedeniyle gölgeleyeceğinden ötürü bir çok kadın çillerinden kurtulmayı ister. Doğum nedeniyle oluşan lekeler güneş lekeleri sivilce izleri de zamanlar renkleri koyulaşan cilt oluşumları olduğundan can sıkacaktır. Peki çiller ve lekelerden nasıl geçer?

Lazer ve kimyasal peeling işlemleri bu gibi lekelerde ve çillerde tamamen giderici etki sağlamaktadır. Uzmanlar lekenin boyutuna ve lekenin rengine göre size özel çözümler sunarak başarı bu sorunlarınızı çözeceklerdir.

Lazer ya da kimyasal peeling işlemi olmadan bu lekelerden kurtulmak mümkün mü? Bazı bitkisel yöntemler ile tüm lekelerden arınmanız mümkündür.

Limon suyu çilleri gidermek için en önemli silahınız olacak. Limonun cilt beyazlatıcı etkisi çillerinizin rengini solduracaktır uygulamayı limonu parmak uçlarınıza sürüp cildinize yedirerek yapmanız gerekir.

Kayısı maskesi ise hem cilt lekelerine hem çillerinize karşı uygulayıp başarı elde edebileceğiniz bir yöntemdir. 2 kayısıyı çekirdeklerini çıkardıktan sonra ince ince rendeleyin. Bir tutam maydanoz ,gelincik ve bir bardak naneyi rendelediğiniz kayısılar ile pişirin. Pişirme işlemini karışım lapa olana kadar devam ettirmelisiniz. Lapa kıvamına gelen maskenize iki çorba kaşığı kaymak ekledikten sonra iyice karıştırın. Maskeyi cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın düzenli kullanım sonucu leke ve çillerinizden arınacaksınız. Sonuç alana kadar uygulamaya her gün devam edin.

Güneş lekelerinden kurtulmak için uygulamanız gereken bitkisel kür ise Yine kolay bir karışımdır. 1 kahve fincanı yoğurt, yarım limonun suyu ve 1 tutam maydanoz ve 1 tutam semiz otunu küçük küçük doğrayıp püre kıvamına gelene kadar mikserden geçiriyoruz. Hazırladığımız karışımı güneş lekelerinizin üzerine sürüp yarım saat bekledikten sonra ovalayarak çıkartıyoruz. Haftada iki kez bu maskeyi uygulamanız güneş lekelerinize çözüm sağlayacaktır.

Tüm cilt lekelerinin en büyük nedeni güneştir. Güneşe çıkarken cilt tipinize göre mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmanız bu sorunları oluşmadan önce önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.