Çillerinizi doğal yollarla yok edin

2
Çilli kız
Çiller

Çiller açık tenli, sarışın ve kızıl saçlı insanlar arasında yaygındır. Hatta biraz güneşe maruz kalmak çillerin görünmesine neden olacaktır. Bazı insanlar çillerinden çok memnunken bazıları onları azaltmak için uğraşır. Aslında çiller tamamen yok edilemez , ancak birkaç basit adım ile çiller doğal bir şekilde azaltılabilir.

Çilleri önleme

1

En az SPF 15 ya da daha fazla güneş koruyucuyu her gün düzenli olarak kullanmalısınız. Çillerinizi azaltmak istediğinizde güneş sizin düşmanınızdır.

2

Çillerinizin artmasını önlemek için dolabınızdan şapkayı eksik etmemelisiniz. Eğer yaz değilse her zaman uzun kollu kıyafetler giymenizde fayda olacaktır.

3

Kkullandığınız fondötenin güneş koruyucu özelliği olduğundan emin olun. Fondötenin altına güneş koruyucu krem sürmek her zaman aklınıza gelmeyebilir. Ancak eğer fondöteninizin güneş koruma özelliği varsa bu sorun ortadan kalkacaktır.

4

Göz çevresinde çillerin oluşumunu önlemek için güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmeyin.

Çil için maske

5

Bal ve limon suyu çil için maske hazırlayarak çillerinizi azaltabilirsiniz.. Eşit miktarda bal ve limon suyunu karıştırın. Yüzünüze sürdükten sonra 10 ila 15 dakika kadar bekletin. Ilık su ile durulayın. Limonun cilt rengini açıcı özelliği sayesinde çillerinizin rengi açılacaktır.

6

Ekşi süt veya ekşi krema ile yüzünüzü yıkayın. Laktik asit çillerin renginin açılmasını sağlar.

7

Beslenme düzeninizin içine daha fazla C vitamini içeren gıdalar ekletin. Çilek, portakal, biber ve brokoli C vitamini içerir. Tüm bu C vitaminli gıdalar cildinizi sağlıklı tutmak için önemlidir.

2 YORUMLAR

  1. bu önerilerinizi çilli bir arkadasım uygulmaış. ciddi derecede çillerinde azalma var. Ben çillerini seviyordum ama 🙂 bence yüze ayrı bir farklılık katıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.