Çillerinizi doğal yollarla yok edin

| 2012/09/12 | 2 Comments
Çilli kız

Çiller

Çiller açık tenli, sarışın ve kızıl saçlı insanlar arasında yaygındır. Hatta biraz güneşe maruz kalmak çillerin görünmesine neden olacaktır. Bazı insanlar çillerinden çok memnunken bazıları onları azaltmak için uğraşır. Aslında çiller tamamen yok edilemez , ancak birkaç basit adım ile çiller doğal bir şekilde azaltılabilir.

Çilleri önleme

1

En az SPF 15 ya da daha fazla güneş koruyucuyu her gün düzenli olarak kullanmalısınız. Çillerinizi azaltmak istediğinizde güneş sizin düşmanınızdır.

2

Çillerinizin artmasını önlemek için dolabınızdan şapkayı eksik etmemelisiniz. Eğer yaz değilse her zaman uzun kollu kıyafetler giymenizde fayda olacaktır.

3

Kkullandığınız fondötenin güneş koruyucu özelliği olduğundan emin olun. Fondötenin altına güneş koruyucu krem sürmek her zaman aklınıza gelmeyebilir. Ancak eğer fondöteninizin güneş koruma özelliği varsa bu sorun ortadan kalkacaktır.

4

Göz çevresinde çillerin oluşumunu önlemek için güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmeyin.

Çil için maske

5

Bal ve limon suyu çil için maske hazırlayarak çillerinizi azaltabilirsiniz.. Eşit miktarda bal ve limon suyunu karıştırın. Yüzünüze sürdükten sonra 10 ila 15 dakika kadar bekletin. Ilık su ile durulayın. Limonun cilt rengini açıcı özelliği sayesinde çillerinizin rengi açılacaktır.

6

Ekşi süt veya ekşi krema ile yüzünüzü yıkayın. Laktik asit çillerin renginin açılmasını sağlar.

7

Beslenme düzeninizin içine daha fazla C vitamini içeren gıdalar ekletin. Çilek, portakal, biber ve brokoli C vitamini içerir. Tüm bu C vitaminli gıdalar cildinizi sağlıklı tutmak için önemlidir.

Etiketler: , ,

Kategori: Çil tedavisi, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. toprak dedi ki:

    bu önerilerinizi çilli bir arkadasım uygulmaış. ciddi derecede çillerinde azalma var. Ben çillerini seviyordum ama 🙂 bence yüze ayrı bir farklılık katıyor

  2. burcu dedi ki:

    ekşi süt ve ekşi krema nedir ekşi süt ve normal sütün farkı var mı ekşi süt yerine normal süt kullansak etkili olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.