Cilt bakımı için hangi vitaminler yararlıdır?

0
vitaminler, ilaçlar
vitaminler

Cilt gençliği ve güzelliği için mutlaka vitamin eksikliğinin giderilmiş olması gereklidir. Vitaminlerin doğal yollardan alınması daha verimli olacaktır.

A Vitamini

A vitamini yağda çözülen bir vitamindir. Cildin tümleşik yapısının devamlılığı için A vitamininin eksiksiz olması gereklidir. Yeterli miktarda A vitamini aldığınızda cildiniz pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

B Vitaminleri

B vitaminleri suda çözünen vitaminlerdir ve sürekli alınmaları gereklidir. B vitamini cildin dengesini korur ve cilde parlaklık katar.

C vitamini

C vitamini suda çözünebilen bir vitamindir. Serbest radikallere ve bakterilere karşı savaşır.C vitamini eksikliği cildin pürüzlü olmasına ve gözeneklerin büyümesine neden olur.

D vitamini

Yağda çözünebilen bir vitamindir ve sentezi için güneş ışığı gereklidir. D vitamini de cilt için önemlidir çünkü cildin pigmentasyonunu dengeler.

E Vitamini

E vitamini, sağlıklı cilt için ve yeni hücre oluşumu için gereklidir. Güçlü bir anti-aging etkisi vardır. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korur, yaşlılık lekelerini önler, güneş yanıklarını iyileştirir. Cilt lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için topikal olarak uygulanabilir.

K Vitamini

Zarar görmüş deriyi tedavi eder ve yağda çözünen bir vitamindir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.