Cilt bakımı için hangi vitaminler yararlıdır?

| 2015/01/26 | 0 Comments
vitaminler, ilaçlar

vitaminler

Cilt gençliği ve güzelliği için mutlaka vitamin eksikliğinin giderilmiş olması gereklidir. Vitaminlerin doğal yollardan alınması daha verimli olacaktır.

A Vitamini

A vitamini yağda çözülen bir vitamindir. Cildin tümleşik yapısının devamlılığı için A vitamininin eksiksiz olması gereklidir. Yeterli miktarda A vitamini aldığınızda cildiniz pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

B Vitaminleri

B vitaminleri suda çözünen vitaminlerdir ve sürekli alınmaları gereklidir. B vitamini cildin dengesini korur ve cilde parlaklık katar.

C vitamini

C vitamini suda çözünebilen bir vitamindir. Serbest radikallere ve bakterilere karşı savaşır.C vitamini eksikliği cildin pürüzlü olmasına ve gözeneklerin büyümesine neden olur.

D vitamini

Yağda çözünebilen bir vitamindir ve sentezi için güneş ışığı gereklidir. D vitamini de cilt için önemlidir çünkü cildin pigmentasyonunu dengeler.

E Vitamini

E vitamini, sağlıklı cilt için ve yeni hücre oluşumu için gereklidir. Güçlü bir anti-aging etkisi vardır. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korur, yaşlılık lekelerini önler, güneş yanıklarını iyileştirir. Cilt lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için topikal olarak uygulanabilir.

K Vitamini

Zarar görmüş deriyi tedavi eder ve yağda çözünen bir vitamindir.

Etiketler:

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Vücut Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.