Cilt bakımı ve cilt güzelleştirme

0
Güzel cilt
cilt güzelleştirme

Cilt bakımı ve cilt güzelleştirme tüm hayatınız boyu devam eden süreçlerdir. Cildiniz gün boyu sürekli birçok maddeye maruz kalır ve spa ile yenilenmeye ihtiyaç duyar. Yumuşak, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için evde veya güzellik salonlarında yapılacak güzellik bakımlarına ihtiyacınız vardır.

Yüz bakımı

Spalar güzel yüz bakımı seçenekleridir. Fiyatları gideceğiniz yere göre geniş bir aralıkta değişen spa tedavileri genellikle 100 ile 500 lira arasında bir fiyata profesyonel bir salonda yaptırılabilir. Aynı zamanda bu işlemleri evde yüz maskesi temizleyicileri, ev mikrodermabrazyon kitleri ya da yoğurt gibi kendi doğal malzemeleriniz, esansiyel yağlar ve fındık ezmesi ile kendiniz de yapabilirsiniz. Kendinizi daha fazla şımartmak istiyorsanız kendinize buharla yüz bakımı da yapabilirsiniz. Kaynattığınız suya taze bitkiler ve bitki çayları koyarak bir leğene dökün, başınızın üzerine bir havlu alın ve yüzünüzün 5 ile 10 dakika arasında buhardan faydalanmasını sağlayın.

Vücut bakımı

Güzellik salonlarındaki tuz ile cildinizi ölü hücrelerden arındırıcı ürünlerle ve deniz yosunu ile yapılan tedavilerle siz baştan aşağı gençleşirken bu tedavilerin de size bir miktar maliyeti olacaktır. Masaj terapisini de içeren 45 dakika veya 1 saatlik profesyonel bir tedavi 150 ile 200 lira civarlarında bir maliyet getirecektir.

Evde peeling ürünleri kullanarak veya doğal peelingi malzemelerinden kendi bakım ürününüzü yaparak ölü deri hücrelerinizden kurtulabilirsiniz. Dilimlenmiş bir portakal asidik olduğundan işinize yarayabilir ve aynı zamanda kahve telvesi ile yapılan vücut bakımı etkili bir ev yapımı tedavidir. Kahve ile yapılan vücut bakımı Tayland ve Bali kaplıcalarında uygulanan geleneksel bir tedavidir.

El ve ayak bakımı

Profesyonel manikür ve pedikür ellerinizdeki ve ayaklarınızdaki deri için oldukça etkili bir tedavidir. Profesyonel bir güzellik salonunda manikürün fiyatı ortalama 20 lira pedikürün fiyatı da ortalama 30 liradır ama daha ufak yerlerde daha uygun fiyatlara da bulabilirsiniz.

Eczaneden alacağının birkaç araç ile basitçe evde bakım yapabilirsiniz. Eczaneden tampon, törpü, manikür kremi, manikür düzeltici, tırnak cilası ve güzel kokulu bir losyon alarak ellerinizi ve ayaklarınızı yumuşak, bakımlı ve güzel bir hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.