Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0

Cilt Bakımında dikkat edilmesi gerekenlerGüzel ve alımlı kadınlar, cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler hakkında mutlaka fikir sahibidirler. Ancak kimi zaman, yanlış bilinen bazı bilgiler olduğu gibi, eksik yapılan uygulamalar da görülebilmektedir. Bu nedenle bir takım bilgileri derleyerek cildiniz ve güzelliğiniz için uygulamanız gereken kilit noktaları sizler için derledik.

  • Cilt Tipinizi Mutlaka Tanıyın; Kadınlar güzelliklerini ciltlerine borçludurlar. Alımlı bir kadının en güzel elbisesi, kendi cildidir. Cilt ne kadar sağlıklı ve bakımlı ise, kadın o kadar güzel ve alımlıdır. Bu nedenle cilde uygulanacak bakım ürünleri alınmadan ve kullanılmadan önce, cilt tipi mutlaka tanınmalıdır.

Cilt tipleri temelde 5 çeşittir. Normal cilt, kuru cilt, yağlı cilt, hassas cilt ve karma cilt olarak değişkenlik gösteren bu tipler, kadınların bakım ürünleri kullanmaları konusunda önemli bir temel faktörü oluştururlar. Çünkü yağlı cilt için kuru cilt bakım ürünleri kullanılmaması gerektiği gibi, kuru cilde de yağlı cilt güzellik ürünleri kullanılmamalıdır. Cilt tipine göre kullanılmayan ürünler, faydadan çok zarar getirecektir.

Cilt tipini tanıyan ve buna göre kendine bakım uygulayan tüm kadınlar, doğru sonuçlar alarak güzelliklerine güzellik katmışlardır. Zaten bakım ve kozmetik ürünlerinin üzerinde de cilt tiplerine göre çeşitli açıklamalar yapılmaktadır.

  • Yüzünüze Kesinlikle Dokunmayın; Günlük hayatta en sık yapılan yanlışlardan biri de yüze dokunmaktır. Cilt bakımı için oldukça yanlış olan bu uygulama, elde bulunan milyonlarca bakterinin yanaklara, alın bölgesine ve ağız çevresine yerleşmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı cilt yıpranır ve bakım malzemeleri etkisiz kalmaya başlar. Aynı zamanda sağlık açısından da bir takım aksamalar gözlemlenir.
  • Sivilcelerinizi Ve Siyah Noktalarınızı Sıkmayın; En yaygın yapılan yanlışlardan biri de, sivilce ya da siyah noktaların sıkılmasıdır. Sağlık açısından uygun olmayan bu davranış biçimi, cilt güzelliğine de doğrudan ve olumsuz yönde etki etmektedir. Sivilceler ve siyah noktalar doğal ve sağlıklı yöntemler ile bertaraf edilmelidir. Sıkma ya da patlatma gibi müdahaleler cilt üzerinde kötü izlerin kalmasına neden olmaktadır.
  • Nemlendiriciler, Tonikler, Temizleyiciler Ve Maskeler Kullanın; Cilt tipinize göre seçeceğiniz cilt bakım ürünleri, cildinizi nemlendirmek ve temiz tutmak adına faydalı olacaktır. Bu nedenle de çeşitli tonikler, nemlendiriciler ve maskeler oldukça işinize yarayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, kullandığınız bu tür ürünlerin olabildiğince doğal olmasına özen göstermeniz gerektiğidir. Fazla kimyasal vücut için iyi değil ve bu nedenle de doğal temizleyiciler başta olmak üzere tüm maske çeşitleri ve diğer ürünler doğru seçilmelidir.
  • Rutin Olarak Cildinizi Temiz Tutun; Sabah ve akşamları cildinizi su ile yıkayarak temiz tutmanız, sağlığınız ve güzelliğiniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Gözenekleri açılarak nefes alan cilt, daha güzel ve alımlı duracaktır. Ayrıca, cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlerkapsamında en önemli noktanın temizlik olduğu hatırlanarak, rutin temizlik işlemlerinizi kesinlikle aksatmamanız çok önemlidir.
  • Temiz Cilt Üzerine Tonik Uygulayın; Bir pamuk yardımı ile uygulayacağınız tonik sürme işlemi, kesinlikle temiz bir cildin üzerine yapılmalıdır. Çünkü gözenekleri açık ve nefes alabilen bir cilt üzerinde tonik son derece verimli olacaktır. Temiz bir pamuk yardımı ile tonik uygulaması yapmak gayet pratik bir işlemdir.
  • Temizlenmiş Ve Tonik Uygulanmış Cilde Nemlendirici Sürülmesi; Bu adım, önceki adımların tamamlayıcısı olacak ön plana çıkmaktadır. Temiz ve tonik sürülen bir cilde, son olarak nemlendirici uygulanması, cildin canlılığı ve tazeliği adına çok önemlidir. Bebek gibi bir cilde sahip olmak için nemlendirici kullanmayı sakın unutmayın.

Günlük ve haftalık olarak bu adımları uyguladığınız takdirde, cildinizin sağlıklı ve güzel olmaması için hiçbir neden yoktur. Önemli olan bu işlemleri belli bir rutine bağlayarak uygulamak ve istikrarlı bakım işlemlerinden ödün vermemektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.