Cilt beyazlatmak için pirinç maskesi

1
Beyaz pirinç
Pirinç

Yumuşak tonlardaki açık tenleriyle popüler olan Asyalı kadınlar ten renklerini tükettikleri doğal besine borçlular.

Cilt beyazlatmak için pirinç suyu ve pirinç tozu mucizedir.

Çip pirinç tanelerini öğütüp içerisine süt ya da su eklendiğinde oluşan kıvam maske olarak kullanıldığında cilt beyazlatma etkisi göstermektedir.

İçeriğinde fazlaca para aminobenzoik asit barındıran pirinç teninizin güneşin zararlı ışınlardan korunmasına da fayda sağlamaktadır. Bu madde pirinç gibi bir gıda vasıtasıyla vücuda alındığı takdirde C vitamininin oluşmasına ve artmasına da katkı sağlar.

Eğer pirinçleri öğütmek sizin için zahmetli ise size başka bir önerimiz daha var;

Pişirmemiş çiğ pirinçleri su içerisinde bekletirseniz bu su da ten renginizi beyazlatacaktır.

Cilt beyazlatmak için pirinç kullanabilirsiniz. Pirincin tek marifeti bu da değil. Aynı zamanda cilt temizleme ve tonik görevleri de vardır;

Suda bekleteceğiniz pirinçleri elinizle yavaşça karıştırdığınızda beyaz duman görüntüsüne rastlayacaksınız. Bu duruma geldiğinde pirinçleri süzün ve kalan suyu yüzünüze çarparak yıkayın ve kurulamayın.

Pirinç suyunun bir başka faydası da cilt lekelerine karşı yok edici etkisi olmasıdır. Suyla temas eden pirinç fitik asit üretir. Bu da ölü derinin atılmasına ve cildin beyazlamasına fayda sağlıyor.

Pirinç suyunu cildinize düzenli olarak her gün uygularsanız hem cildiniz tazelenir, ölü derisi atılır, lekeler yok olur hem de 15 gün uyguladığınızda cildinizin beyazladığını fark edersiniz.

Pirinç suyunun faydalarının kanıtlanmasından binlerce yıl önce Uzakdoğu’da pirincin sık tüketilmesi sonucu özel bir cilt tipi adlandırılmıştır. Buna hepimizin bildiği Asyalı kadın cildi denmektedir. O dönem pirinç tarlalarında çalışan köylü kadınlar işleri bittiğinde su yokluğundan dolayı pirinçleri beklettikleri suyla yıkanırlarmış. Bu sayede yıllar sonra bilim adamları bu kadınların saatlerce güneş altında çalıştıklarını ve ciltlerinin yıpranmadığını ve hatta ten renkleri güneç yüzünden koyulaşacağına gittikçe açıldığını fark etmişlerdir.

Pirinç suyu ile cildinize bakım yapmanız çok pratik ve kolay. Evde kısa süre içerisinde basit yöntem uygulayarak yüzünüzü pirinç suyu ile yıkamanız cildinizin canlanmasına, gençleşmesine, parlamasına ve beyazlamasına neden olacaktır.

Pirinç suyu ve pirinç maskeleri aynı zamanda kırışıklık engelleyicidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.