Cilt kuruluğunun tedavisi

0
Bikini
Cilt kuruluğunun tedavisi

Cilt hassas yapısı ile dış etmenlerden kolayca etkilenebilen bir yapıdır. Kış aylarında havadaki nem kaybının azalması, kalorifer sisteminin havadaki su ve nem oranını azaltması, soğuk hava koşullarından kaynaklanan nedenlerden dolayı ciltte kuruma meydana gelebilir. Sizlere bu yazımızda cilt kuruluğu tedavisi hakkında bilgiler sunacağız. Cilt kuruluğu özellikle de kış aylarında sık rastlanan cilt sorunlarından biridir. Diğer bir neden ise kişinin kuru cilt tipine sahip olmasıdır. Ayrıca kış aylarında yaz aylarına göre daha sıcak su ile duş almakta cildin kurumasına yol açan en önemli etmenlerden biridir. Çünkü aşırı sıcak su cildi yaşlandırmaya ve cildin kurumasına yol açan zararlı etmendir. Peki cilt kuruluğunu önlemek ve engellemek için neler yapılabilir diyorsanız sizlere önerilerimiz şunlar.

  • Cilt kuruluğu için almanız gereken önlemlerin başında banyo esnasında aşırı sıcak sudan kaçınmak yer alıyor. Ayrıca banyoda geçirdiğiniz süreyi azaltarak, ılık su kullanmanızda da fayda var.
  • Ellerinizi çok fazla yıkamaktan kaçının ve ellerinizi yıkadıktan hemen sonra kurulayın.
  • Eğer kuru cilt tipine sahip iseniz cilt kuruluğu tedavisi için mutlaka bir nemlendirici kullanmanız şart. Ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Bayanlar sürekli deterjan ve su ile temas etmek zorunda kalırlar. Bu nedenle bu gibi maddelerle temas ettikten sonra mutlaka nemlendirici kullanarak ellerin kuruması önlenebilir.

Cilt kuruluğu tedavisi için nemlendiricilerin önemi çok büyüktür. Bunun yanında bitkisel ürünler ve mutlaka cildiniz için yağlı sabun kullanmayı tercih etmelisiniz. Bu sayede cildinizin ihtiyaç duyduğu nem ve canlılığı kazandırabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz ortamın nemli olması da cildiniz için fayda sağlayacaktır. Özellikle kış aylarında soğuk havalarda eldiven takmakta önemli bir koruyucu olacaktır. Bu sayede soğuk havanın ellerinizi kurutmasını ve çatlamasını önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.