Cilt lekeleri zeytinyağı ile nasıl geçer?

0
Zeytinyağı
Zeytinyağı

Zeytinyağı özel nemlendirici ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Zeytinyağı saçınızı yumuşatır, cildinizdeki izleri zamanla hafifletir ve cildinizi pürüzsüz hale getirir. Zeytinyağı Papatya ile nergis, gül ile kombine edilmekte ve esansiyel yağlar oluşturarak izlerin kaldırılmasında antibiyotik görevi görmektedir. Özellikle papatya cilt açıcı özelliği ile cilt lekelerinin hafiflemesini sağlamaktadır. Bu uygulamalar günlük düzenli şekilde uygulandığında yavaş yavaş izleri ortadan kaldıracak ve daha güzel görünün sağlayacaktır.

Cilt lekesini geçirmek için malzemeler

  • Zeytinyağı
  • Kuşburnu çekirdeği yağı
  • Papatya uçucu yağı
  • Aynı safa uçucu yağ
  • Cam şişe
  • Çay kaşığı

Cilt lekesini geçirmek için adımlar

1

Cilt lekelerini yumuşatmak için doğal yağlar oluşturun. Bir cam şişe içerisinde altı damla papatya yağı ile uçucu yağları birleştirin. Yağların yaklaşık iki gün boyunca demlenmeye bırakın ve daha sonra uzun süre uygulayın.

2

Bir çay kaşığı zeytinyağı içerisine bir bir çay kaşığı kuşburnu tohumu yağı ekleyin ve homojen oluncaya kadar karıştırın.

3

Hafif kokusuz sabun ile cilt lekelerinizi sürekli masaj yaparak yıkayın.

4

Yaralı deri üzerine zeytinyağı uygulayın. Dairesel hareketler izleyerek yaralarınıza zeytinyağını ovun. İyi sonuçlar almak için zeytinyağını günde iki kez uygulayın. Sürekli ve düzenli zeytinyağını cilt lekelerine uygulamak zamanla izlerin hafiflemesine ve kaybolmasına katkıda bulunacaktır.

5

Tüm izlerden kurtulana kadar zeytinyağı ile uygulamaya devam edin. Ancak ilk 2 haftada bazı olumlu etkiler olacaktır.

İpuçları

  • Eğer bir veya iki hafta içinde gözle görülür sonuçlar göremiyorsanız cesaretinizi ve ümidinizi kaybetmeyin. Zeytinyağı oldukça etkili bir doğal ilaçtır ve etkisi mutlaka görülecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.