Cilt lekelerinden kurtulmak

0
Cilt lekeleri
Cilt lekelerinden kurtulmak

 

Hepimiz cilt lekeleri yada cilt kararmalarından muzdaripiz. Bunun birçok sebebi faktörü vardır. Güneşin zararlı ışınlarından tutun da yaşlanmaya kadar bir çok etken cilt lekelerine sebep olmaktadır. Vücudumuzda ilk olarak yaşlanmaya başlayan organlardan biri de cilttir. Bu nedenle cildimize ayrı bir özen göstermemiz gerekir. Cilt lekelerini evde uygulayacağınız etkili bir bakımla giderme imkanınız bulunuyor.

1

Cilt lekelerinden kurtulmak için doğru bir cilt temizleyici ile cildinizi yıkayın. Glikolik ya da salisilik asit içeren cilt temizleyiciler cildin üzerindeki ölü tabakayı nazik bir şekilde çıkarırlar. Cildin ölü tabakası kaldırıldığı zaman, koyu lekeler de bu süreç içinde hafifletilmiş olur.

2

Haftada bir kez peeling yapın. Cildinizin kendini yenilemesini sağlamak ve yeni deri hücrelerinin üretimine yardımcı olmak için haftada bir kez cildinizde yumuşak bir peeling uygulayın. Kremler ve nemlendiricilerin cilde daha iyi etki etmesi de peeling sayesinde sağlanmış olur.

3

Cilt açıcı krem kullanun. Piyasada birçok cilt açıcı krem vardır. Dikkat etmeniz gereken doğal organik kaynaklar kullanılarak üretilmiş cilt açıcıları kullanmaktır. Ayrıca cilt açıcınızı sitemizde bulunan tariflerle kendiniz evde de hazırlayabilirsiniz. Maksimum sonuç için her gün cilt açıcı kreminizi düzenli olarak kullanın.

4

Cilt lekelerinden kurtulmak için cildinizin her yerinde cilt açıcı krem kullanmaktan kaçının. Cilt açıcı kremleri lekelerin olduğu bölgelere ve eğer mümkünse sadece lekelerin üzerine uygulayın. Küçük bir kulak çubuğuyla bunu yapabilirsiniz. Her şeyden önce bu şekilde cilt açıcıları kullanmak size pahalıya patlayacaktır. Ayrıca cilt açıcılar cildinizin her yerini açacağı için koyu renkli bölgeler yine vurgulanır.

5

Cilt lekelerinden kurtulmak için limon suyunu deneyin. Limon suyu cilt ve saç rengini açmak için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Limonun kimyasallar olmadan doğal bir beyazlatma etkisi vardır. Cildinize limon suyu uyguladıktan sonra direkt güneş ışığından kaçının. Limon suyunu direk olarak yüzünüze sürmeyin. Üzerine biraz su ekleyin.

6

Yaş ve güneş lekelerini önleyin. Cilt üzerinde koyu lekeler oluşmasında 1. suçlu güneştir. Her zaman güneş koruyucu uygulamak cilt bakımı için bir zorunluluktur. Ayrıca cilt lekelerinizden kurtulmak için bu kadar uğraştıktan sonra güneşe çıkmak kendi emeğinizi boşa harcamak olacaktır.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.