Cilt lekelerine karbondioksit lazer tedavisi

0

cilt lekeleriCiltte yaşın artması ve güneşe maruz kalmadan ötürü lekelenmeler meydana gelmektedir. Cilt lekeleri iç ve dış faktörlere karşı tepkisini lekelenme yoluyla belli eder. Bu tepkime cildin kendisini himaye etmesinden kaynaklanmaktadır. Cilt tepki olaran melanin üretir ve dolayısı ile lekelenmeler oluşur. Bu lekelenmelerin tedavisi olsa da evde kendi başınıza başa çıkmak oldukça zordur. Cilt lekelerine karşı karbondioksit lazer yardımıyla etkili bir tedavi uygulanabiliyor.

Karbondioksit lazerler ciltte tahribata sebep olabilmektedir. Bunun sebebi de cildin alt bölgelerine nüfuz etmelidir. Aslında karbondioksit lazerin fraksiyonel özelliği bulunur. Bu sayede ciltteki belirli kısımlar hasar görürken belirli kısımlar sağlıklı kalır. Sağlıklı olan bu kısımlar cildi yenilemeye başlar ve hasarlı yerleri de tedavi eder.

Karbondioksit lazer teknolojisinde cildin 10’da 8’lik kısmına dokunulmaz. 10’da 2’lik kısımda cilt tahribatı meydana gelir. Böylece kalan sağlıklı kısım işini layığıyla yapacaktır. Karbondioksit lazer uygulaması en fazla üç seans uygulanabilmektedir.

Lazerler cilt lekelerinde etkilidir ancak cildin üst tabakasındaki lekeleri yok ederler ancak karbondioksit lazerler derine nüfuz ederek derinde meydana gelen lekelenme sorununu çözerler.

Karbondioksit lazerler cildin alt dokusunu eritirler. Böylece pigmentli deri ortadan kalkmış olur. Meydana gelen deri son derece sağlıklıdır.. Karbondioksit lazer tedavisi sayesinde ciltteki hemen hemen tüm lekeler ortadan kalkmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.