Cilt nasıl temizlenir

6

 

Cilt temizliği nasıl yapılır
Cilt nasıl temizlenir

Cildinizi her gün temizlemenize rağmen, sivilce veya siyah nokta sorunu mu yaşıyorsunuz? O halde cilt nasıl temizlenir sorusunun yanıtını tam olarak bilmiyorsunuz demektir. Eğer cildiniz kuru olma eğilimindeyse,  sivilce sorunu yaşıyorsanız, cildiniz cansız ve donuk görünüyorsa cilt nasıl temizlenir öğrenme vakti gelmiş demektir. Unutmayın cilt temizliği, cilt bakımının vazgeçilmez bir parçasıdır.

İyi bir cilt temizleme işlemi için kesinlikle cildinize uygun bir cilt temizleyici kullanmanız gerekir. Babe yüz temizleme ürünlerinden cilt tipinize uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. Bunun dışında aslında yüz temizleme için birçok marka yer alıyor. Bütçenize uygun ve bilindik markaları tercih ederek düzenli kullanmanız durumunda cilt temizliğiniz derinlemesine yapılır.

Buhar banyosu ile gözeneklerinizi açın

Haftada bir uygulayacağınız buhar banyosu, cilt temizliği için çok uygun olacaktır. Bir miktar suyu tencerede kaynatın ve masanın üzerine yerleştirin. Kafanızın arkasına banyo havlusu yerleştirin. Cildinizin yanmamasına özen gösterin. Yüzünüzü suya çok yakın tutmadan buharın yüzünüze temas etmesini sağlayın. 10 dakika boyunca buhar banyosunda yüzünüzü bekleterek gözeneklerinizin açılmasını sağlayın. Temiz parmak uçlarıyla hafif bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın. Soğuk su cildinizi kurutacaktır.

Karbonat ile cildinizi temizleyin

3 çay kaşığı karbonatla 1 çay kaşığı ılık suyu karıştırın. Elde ettiğiniz bu doğal temizleyiciyi parmak uçlarınızla yüzünüzün etrafında gezdirin. Bunu tüm vücut için de uygulayabilirsiniz. Karbonat ve su oranı 1’e 3 olmalıdır. Karbonat çok iyi bir cilt temizleyicidir. Birçok kozmetik ürünün içerisinde karbonat bulunur.

Yüz maskesini ihmal etmeyin

Bitkisel yüz maskeleri bölümümüzden cilt tipinize uygun bir maske seçerek işe başlayabilirsiniz. Cildiniz kuru ise nemlendiren, yağlı ise kil içeren maskeleri kullanın.

Yüzünüzü temizleyip bakım yaptıktan sonra sıkılaştırıcı bir toniği yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizi akne eğilimli ise, tek bir salisilik asit içeren tonikleri kullanın. Cildiniz kuru ise, tonik olarak gül suyunu deneyin.

Cildinizi düzenli olarak iyi bir cilt temizleyicisi ile her gün temizlemelisiniz. Bunun yanında bu işlemleri de haftada bir kez uygulamanızda fayda olacaktır. Ayrıca cildinizde bakterilerin birikmesini önlemek amacıyla ballı yüz maskeleri veya ballı cilt maskelerini kullanabilirsiniz. Böylece cilt sağlığınızı da desteklemiş olursunuz. Artık cilt nasıl temizlenir biliyorsunuz!

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.