Cilt tipine uygun fondöten seçimi önemlidir

0

 

Maybelline Fondöten
Fondöten

Fondötenler cilt görünümünün daha pürüzsüz görünmesini sağlarken aynı zamanda ciltteki renk tonlarının farkını kapatırlar. Güzelliğimize güzellik katmak için kullandığımız fondötenler, yanlış seçildiklerinde cildimize zarar verebilirler. Bu hatayı ben de bir kez yapmıştım. Kuru olan cilt tipime uygun olmayan bir fondöten kullanmıştım ve cildim gün sonunda çok daha kuru bir hal almıştı. Cildinizin nemini kaybetmemesi çok önemli. Kuru ciltlerde bu yanlış seçim cilde zarar verdiği gibi yağlı ciltlerde ise çeşitli cilt problemlerine neden olabiliyor.

İlk olarak cilt tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Cilt tipinizi belirlerken bir uzmandan da yardım alabilirsiniz. Karma cilt tipleri bazen yanlış sonuçlara ulaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle cilt tipinizi belirlerken dikkatli olmanız gerekir.

Alacağınız fondötenin cilt tipinize uygun olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca kullanacağınız fondötenin güneş koruma özelliğinin olması da önemlidir. İster yaz olsun ister kış olsun cildinizi zararlı UV ışınlarından korumalısınız.

Eğer cildiniz kuru ise bu durumda fondöten uygulamadan önce nemlendirici bir krem ile cildinizi nemlendirin. Cildiniz yağlı olsa da cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Yağlı ciltler için bir nemlendirici ve fondöten kullanın.

Eğer yeni bir cilt bakım ürünü aldıysanız, herhangi bir alerjinizin olup olmadığını test etmek için yüzünüze sürmeden önce cildinizin küçük bir alanında deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.