Cilt yaşlanmasını geciktirmek için tüyolar

0
Cilt gençleştirme
Genç cilt

Yaşlanmaya başladığınızda cildiniz size bazı sinyaller gönderecektir bu sinyalleri doğru algılayıp doğru önlemler alabilirsiniz. Böylece cilt yaşlanmasını geciktirmek mümkündür.

Gözlerinizin çevresi kazayağı bölgesi olarak adlandırılır. Bu bölgenin hassasiyeti yüksektir. Gevşemeye başlayan göz kaslarınızı yaşlılık sinyallerini veren ilk bölgelerden biridir. Bu yıpranmayı en aza indirmek için düzenli bir bakım kremi kullanmanız faydalı olacaktır.

Ellerinizde dış ortamdan gelen etkilere en açık derimizdir. Yaşı belirten en önemli organımızdır. Çoğu kadın ellerini önemsemediği için gereken bakımı yapmadığından ötürü ilerleyen yaşınızı gösteren ellerinize zamanında düzenli bakım yapmanız yaşlanma belirtilerini ve kahverengi lekeleri engelleyecektir.

Dirseklerinizde çok hareketli bir bölge olup çok hızlı yıpranacaktır. Yaşınızı ortaya koyan dirsekleriniz yıprandığı ve yaşlandığı zaman pul pul olup dökülemeye başlar. Bölgeyi düzenli olarak nemlendirmeniz erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıracaktır.

Boyun ve dekolte bölgesinde yaşlanmaya yatkın bölgelerdendir. Özellikle hareketli bir bölge olması kısa sürede kırışıklık, yıpranma ve yaşlanma belirtileri göstermesine neden olur. Bölgeye yapacağınız bakım için ayrıca bir ürün almak ya da farklılık yapmak zorunda değilsiniz. Yüz bölgenize uyguladığınız bakım ürünlerini boyun bölgenize de uygulayarak yaşınızı ele veren kırışıklıkları en aza indirgeyerek kırışıklık belirtilerini azaltabilirsiniz.

Dizler de tıpkı dirsekler gibi kuru ve pul pul dökülmeye yatkın bölgelerimizdendir. Yaşla birlikte oluşan yağlar diz bölgenizde birikerek yığıntı bir görüntü oluşturacaktır. Bölgeyi sık sık nemlendirmeniz hatta sıkılaştırıcı krem kullanmanız bölgenin erken kırışmasını engelleyecektir. Bacak ve diz sağlığınız için düzenli egzersiz yapmanızda yaşlanma belirtilerini geciktirecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.