Ciltteki kahverengi lekeler

0

 

Ciltteki kahverengi lekeler için evde etkili bir tedavi yapabilirsiniz. Ciltteki kahverengi lekeler yaşa bağlı olarak veya aşırı güneşe maruz kalmayla oluşur ve zamanla da genişlerler. Bu nedenle estetik bir sorun olarak görünürler. Dolayısı ile ciltteki kahverengi lekelerden muzdaripseniz bu problemi tarihe karıştırabilirsiniz.

kahverengi cilt lekeleri
kahverengi lekeler

Ciltteki kahverengi lekeler için

1

Cildinizi temizlemeniz yeterli değildir. Bu işlem için doğru cilt temizleyiciyi kullanmanız gerekir. Glikolik ya da salisilik asit içeren cilt temizleyicilerini tercih edin. Böylece ölü hücreleriniz daha hızlı cilt tarafından atılabilecektir. Cildin dış tabakası zamanla yenilendikçe ciltteki kahverengi lekeler de daha belirsiz hale gelir.

2

Ciltteki kahverengi lekeleri ortadan kaldırmak için haftada bir kez peling uygulayın. Cildinize peeling uygulamak cildinizin kendisini çok daha hızlı yenilemesini sağlar ve yeni hücre oluşumunu tetikler.

3

Cilt beyazlatıcı krem kullanın. Bu kremleri düzenli kullanmanız ciltteki kahverengi lekelerin daha hızlı ortadan kalkması için önemlidir. Ayrıca dilerseniz bitkisel cilt beyazlatma bölümümüzde yer alan bitkisel tedavilere de yönelebilirsiniz.

4

Cilt beyazlatıcı krem kullananların en büyük yanlışı kremi cildin her yerine uygulamalarıdır. Bu tip kremleri sadece Ciltteki kahverengi lekelerin üzerine sürün.

5

Limon suyunu deneyin. Limon suyu cilt ve saç rengini açmak için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Limonlar kimyasallar olmadan doğal bir beyazlatma etkisi yaratırlar. Cildinize limon suyu uyguladıktan sonra direkt güneş ışığından kaçının. Hassas bir cildiniz varsa bitkisel cilt beyazlatma bölümünden hassas ciltler için uygun olan tarifi deneyin ve limon suyundan kaçının.

6

Yaşa ve güneşe bağlı ciltteki kahverengi lekelerin önüne geçin. Ciltteki kahverengi lekelerin bir numaralı suçlusu güneştir. Her zaman güneş koruyucu uygulamak ve uzun süre güneş altında kalmamak ciltteki kahverengi lekelerin oluşmasını önlemek için en iyi yöntemlerdir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.