Ciltteki kırmızı lekeler için maske

0
Ciltteki lekeler
Ciltteki lekeler

Cildimize rengini sağlayan melanin pigmentleridir. Bağlı bulunan hücrelerde ve bu pigmentlerdeki bozukluk deri üzerinde lekelerin oluşmasına sebep verir. Ciltteki kırmızı lekelerin ana oluşum sebebi ise, damarların genişlemesi sonucunda kanın bölgeye daha çok iletilmesi ve kırmızı renk oluşturmasıdır. Bu duruma tıp literatüründe deri deformasyonu ile alakalı olarak lezyon denilmektedir. Önerimiz bitkisel tedavi yöntemleridir.

Kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri, içerdikleri kimyasal bileşenlerden dolayı cilt üzerinde alerji yaparak kırmızı lekelere sebep verebilir. Doğuştan gelen ciltteki kırmızı lekeler dışında güneş ışınları, cilt kuruluğu gibi pek çok neden de ciltteki kırmızı lekelerin oluşmasına yol açmaktadır.

Dermatologlar ciltteki kırmızı lekeler için yüzde yüz çözüm tedavisi önermemekle birlikte bazı kremleri tavsiye etmekteler.

Ciltteki kırmızı lekeler için bizim önerimiz, tamamen doğal içerikli, kimyasal maddelerden uzak, maliyeti düşük ve uygulaması kolay olan maske yöntemidir. Hava kirliliği, sigara kullanımı ya da dumanına maruz kalma, stresli yaşam koşulları gibi pek çok olumsuz şartlardan cildimiz olumsuz yönde nasibini almaktadır. Bu nedenle özellikle ciltteki kırmızı lekeler için doğal maske öneriyoruz. Doğal maskeler içerdikleri mineral, vitamin, protein gibi maddeler nedeni ile kısa sürede faydalı etkilerini gösterir ve cilde derinlemesine sağlık verir.

Ciltteki kırmızı lekeler için maske önerileri

  • 2 adet rendelenmiş havucu sıkarak suyunu elde edin. İçerisine biraz killi toprak ekleyerek krem kıvamına gelmesi için zeytinyağı ilavesiyle karıştırın. Günde 1 defa olmak üzere bu kıvamı lekeli alanlara sürün.
  • 1 adet elmadan elde edilecek elma suyu ile 1 adet sıkılmış limonun suyunu karıştırın. Biraz süt ve zeytinyağı ekleyerek merhem kıvamına ulaşana kadar kısık ateşte ısıtın. Elde ettiğiniz bu maske malzemesini soğuduktan sonra ciltteki kırmızı lekelerin olduğu bölümlere masaj ile yedirin. Bu işlemi her gün, günde 1 defa yapmanız yeterlidir.
  • 1 yumurtanın adı ile 1 limonun rendelenmiş kabuğunu pomat kıvamına gelinceye dek karıştırın. Kıvam yeterince merhem yoğunluğuna ulaşmaz ise, rendelenmiş limon kabuğu ilave edebilirsiniz. Elde edeceğiniz maskeyi ciltteki kırmızı lekelerin olduğu bölgelere masaj ile sürün ve duş öncesi 1 saat bekletin.
  • 1 adet salatalık ile 1 tutam maydanuzu doğrayın. İçerisine 5 adet ufak parçalar halinde doğradığınız mantarları ekleyin ve bu karışımı pişirin. Eğer mümkün ise bu karışım piştikten sonra içerisine 1 gülün tüm yapraklarını ilave edin. Oluşan karışımı süzdükten sonra elde edeceğiniz kalıntı sizin çok değerli maskenizdir. Uyumadan önce uygulanmasını öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.